Burdur'da 'Pelikan' soruşturmasında tutuklu sayısı 3'e çıktı

BURDUR'da geçen ay sosyal medya üzerinden 'Burdur Pelikan' adıyla sosyal medyada bazı bazı kamu görevlileri hakkında iddiaların ortaya atıldığı paylaşımla ilgili soruşturmada 3 kişi tutuklandı.

Haberler 03.08.2016, 13:47
Burdur'da 'Pelikan' soruşturmasında tutuklu sayısı 3'e çıktı
Mesut MADAN/BURDUR, () - BURDUR'da geçen ay sosyal medya üzerinden 'Burdur Pelikan' adıyla sosyal medyada bazı bazı kamu görevlileri hakkında iddiaların ortaya atıldığı paylaşımla ilgili soruşturmada 3 kişi tutuklandı.

Burdur Cumhuriyet Başsavcılığı geçen ay sosyal medya üzerinden 'Burdur Pelikan 1-2-3-4' adlarıyla farklı tarihlerde yayılan paylaşımlara ilişkin soruşturma başlattı. Vali Şerif Yılmaz, Ak Parti Burdur milletvekilleri Bayram Özçelik ve Reşat Petek, Belediye Başkanı CHP'li Ali Orkun Ercengiz ve bazı kişiler haklarında ortaya atılan iddialarla ilgili soruşturmada, Gençlik ve Spor İl Müdürü A.S., bir yerel gazetenin sahibi C.Ö. ile D.K. ve F.C. gözaltına alındı. Şüphelilerden  Gençlik ve Spor İl Müdürü A.S. ile D.K. 'şantaj', 'suç uydurma', 'kayda alınan konuşmaları ve belgeleri yayımlama' ve 'özel hayatın gizliliğini ihlal' suçlarından tutuklandı.

Soruşturmayı sürdüren savcılık delil durumu nedeniyle serbest bırakılan yerel gazete sahibi C.Ö.'nün yeni elde edilen deliller kapsamında diğer şüphelilere atılı suçları birlikte işlediği gerekçesiyle yeniden gözaltına alınmasına karar verdi. İşlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen C.Ö., tutuklandı.

Burdur Cumhuriyet Başsavcısı Sadi Doğan, "Bu şüpheliler haricinde eylemi gerçekleştirme ihtimali olan kişi veya kişilerin bulunma ihtimaline göre bunların tespiti için Cumhuriyet Başsavcılığımızca soruşturma halen devam etmektedir" dedi.

Başsavcı Doğan 'paralel yapı deşifre' adlı twitter hesabı ile ilgili soruşturmada da şüphelilerin tespiti yönünde ciddi delillere ulaşıldığını, soruşturma neticesinde verilecek kararların daha sonra kamuoyuyla paylaşılacağını kaydetti.
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@