Burdur'da FETÖ/PDY operasyonlarında 78 kişi tutuklandı

BURDUR Cumhuriyet Başsavcısı Sadi Doğan, ilde  FETÖ/PDY operasyonu kapsamında 451 kişi hakkında işlem yapıldığını, bunlardan 78'inin tutuklandığını söyledi.

Haberler 11.08.2016, 15:12
Burdur'da FETÖ/PDY operasyonlarında 78 kişi tutuklandı
Mesut MADAN/BURDUR, () - BURDUR Cumhuriyet Başsavcısı Sadi Doğan, ilde  FETÖ/PDY operasyonu kapsamında 451 kişi hakkında işlem yapıldığını, bunlardan 78'inin tutuklandığını söyledi.

Burdur Cumhuriyet Başsavcısı Sadi Doğan, yürütülen FETÖ/PDY soruşturmalarıyla ilgili basın toplantısı düzenledi. Soruşturmaların devam ettiğini aktaran Başsavcı Doğan, örgütün yönetici sınıfı ve finans kaynağı olduğu düşünülen kişilerle ilgili başlatılan soruşturmalarda 38 kişi hakkında işlem yapıldığını, bunlardan 13'ünün tutuklandığını, 11 kişinin gözaltında olduğunu, firari olan 10 kişi hakkında yakalama kararı çıkarıldığını, 4'ünün ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldığını kaydetti.
Burdur'da yürütülen soruşturma kapsamında bugüne kadar toplam 451 kişi hakkında işlem yapıldığını anlatan Başsavcı Doğan merkezde 43, Bucak'ta 15, Gölhisar'da 10, Yeşilova'da 3, Tefenni'de 7 olmak üzere toplam 78 kişinin tutuklandığını kaydetti. Halen gözaltında 26 kişi bulunduğunu anlatan Başsavcı Doğan, Burdur Cezaevi'ne dışardan getirilen tutuklu sayısının ise 120 olduğunu belirtti.

'İHBAR' VE 'İTİRAF' ÇAĞRISI

FETÖ/PDY'ye yönelik soruşturmanın devam ettiğini, gözaltına alınan kamu görevlileri ve sivillerin mal varlıklarına da tedbiren el konulduğuna işaret eden Başsavcı Doğan, şöyle dedi:
"Bu yapıyla bağlantısı olmayan hiç kimsenin soruşturma kapsamına alınmaması, masum insanların lekelenmemesi hususunda büyük itina gösterilmektedir. Hakkında yeterince delil bulunmayan kimselerin, basit bir iddiayla ya da delille gözaltına alınması ya da tutuklanması kesinlikle mümkün değildir. Tüm vatandaşlarımızdan bu yapıyla ilgili bilgi sahibi olanların cumhuriyet başsavcılığımıza bilgi vermesi beklenmektedir. Ayrıca bu örgüte mensup kişilerin kendiliğinden gelerek cumhuriyet başsavcılığımızın araştırma kapsamında olmayan hususlarla ya da kişilerle ilgili itiraf niteliğinde bilgiler vermesi halinde hakkında yasal olarak zorunlu cezasızlık sebebi bulunmaktadır."
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@