Bülent Arınç'tan Çok Konuşulacak Sözler: Dünün Mücahitleri Daha Sonra Müteahhit Oldu!

AK Parti'nin önemli isimlerinden olan Bülent Arınç, eski devlet bakanı Fehim Adak'ın anma töreninde bir konuşma yaparak yine çok tartışılacak sözlerin altına imza attı. Dünün mücahitlerinin bugün müteahhit olduğunu söyleyen Bülent Arınç bu ifadelerle AK Parti camiasına eleştiri getirdi.

Bülent Arınç'tan Çok Konuşulacak Sözler: Dünün Mücahitleri Daha Sonra Müteahhit Oldu!

Bir süre önce Selahattin Demirtaş ile alakalı tartışma çıkaran açıklama yaparak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın tepkisini çeken ve Cumhurbaşkanlığı Yüksek istişare Kurulu Üyesi görevinden istifa etmek zorunda kalan Bülent Arınç yine tartışılacak açıklamalar yaptı.

DÜNÜN FAKİRLERİNİN GÖZLERİ BUGÜN ZENGİNLİKTEN KAMAŞIYOR!

Eski devlet bakanı Fehim Adak'ın anma töreninde konuşan Bülent Arınç burada kulllandığı ifadelerle AK Parti camiasını eleştirdi. 1974 – 1978 yılları arasında devlet bakanlıkları yapmış olan Fahim Adak'ın 5. ölüm yıldönümünde konuşan Bülent Arınç, “Bugün gördüğümüz kötü örneklere karşı bir müminin nasıl yaşaması gerektiğini bizlere gösteren Fehim Adak'ı rahmetle anıyoruz. Böylesine önemli şahsiyetlerin bizlerin hayatında örnek olması gerekir. Bizim en büyük sıkıntımız maalesef dün mağdur olan bir kitlenin bugün mağrur olmasıdır. Dünün fakirlerinin gözleri bugün zenginlikten kamaşıyor. Ve bugünkü yaşantıları içerisinde ne varsa kaybetmiş durumdalar.” dedi.

DÜNYA İÇİN HER ŞEYLERİNİ FEDA ETMEYE HAZIR BİR KALABALIK VAR!

Sözlerini devam ettiren Bülent Arınç şöyle konuştu:

“Dünün mücahitleri önce müteahhit, ardından ise müşahit olmuştur. Burada kalsalar ona da razıyız. Ona dahi şükredecek hale geldik. Dünya için her şeylerini feda eden kalabalık bir topluluk ile karşı karşıya kaldık. Bu yüzbinleri toplasan içlerinden bir tane bile Fehim Adak çıkmaz.”

Fehim Adak'ın tavizsiz bir Müslüman olduğunu söyleyen Bülent Arınç, “Fehim Adak tavizsiz bir müslümandı. Hem hayatında hem de devlet vazifesinde bunu gösterirdi. Hiçbir şekilde kadınların elini sıkmazdı. Kendisi Hanefi imiş. Biz bunu uzun süre yapamadık. TBMM Başkanlığına kadar yaptım ama daha sonra teslim olanlardan olduk.” ifadelerini kullandı.

Fehim Adak'ın AK Parti'nin kuruluşuna karşı bir tavrı olduğunu söyleyen Bülent Arınç, “Fazilet partisi kapatıldıktan sonra biz bir yol ayrımına girdik. Önce parti içerisinde bir aday çıkarma cüreti gösterdik. O süreçte bize çok acımasız davrananlar oldu. Ana Fehim Bey ile hep kardeşlik hukuku gözettik. Yanlış yaptığımızda gelip bize söyledi ama aynı zamanda da doğruyu gösterdi. Sebeplerini izah ederek anlattı. Recai Bey ile Fehim Bey bizi hep kucakladı. O nedenle üzerimizde çok büyük hakları vardır.” açıklamasını yaptı.

Kamugundemi.com

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@