Bugün Mustafa Kemal\'i Anmak

Nesibe Gençer yazdı...

Haberler 10.11.2015, 21:15
Bugün Mustafa Kemal\'i Anmak

Cumhuriyetimizin kurucusu ve çağdaş Türkiye’nin mimarı olan Mustafa Kemal 77 yıl bedence aramızdan ayrıldı, yüreklere gömüldü. Bugün Mustafa Kemal’i anma ve onun bıraktığı mirasa sahip çıkma günüdür. Neden mi?

Çünkü Mustafa Kemal Dünya’daki ilk Antiemperyalist Kurtuluş Savaşını zaferle taçlandırmış önderdir.

Çünkü Mustafa Kemal Tam Bağımsızlığın savunucusudur.

Çünkü Mustafa Kemal Laikliğin savunucusudur.

Çünkü Mustafa Kemal kadınların koruyucusudur.

Çünkü Mustafa Kemal Jöntürk gelenekli gençliğin atılımıdır.

Çünkü Mustafa Kemal umuttur, Ya İstiklal Ya Ölümdür, Söz konusu Vatansa Gerisi Teferruattır.

Çünkü Mustafa Kemal Sevr’in parçalanıp, Emperyalistlerin yüzüne fırlatılmasıdır.

Çünkü Mustafa Kemal, birleşik ve örgütlü bir halkın karşısında, ne kadar güçlü silahları olursa olsun, ne kadar askeri olursa olsun Emperyalistlerin kâğıttan kaplan olduğunu göstermektir.

Çünkü Mustafa Kemal Mazlum Milletlerin bağımsızlık mücadelelerine ve önderlerine Nasır’a, Fidel’e, Che’ye, Mao’ya, Ho Amcaya örnektir.

Çünkü Mustafa Kemal, 1071 Malazgirt Savaşıyla Anadolu’ya giren Türkleri Orta Asya’ya göndermek isteyen Emperyalist 7 Düveli bu topraklardan göndermektir.

Çünkü Mustafa Kemal, Vahdettinleri, Damat Feritleri, Ali Kemalleri, Nemrut Mustafa Paşalari kendilerine rehber edinenlere karşı da bir savaştır.

İşte bu nedenlerle Mustafa Kemal’e her zamankinden daha fazla sahip çıkma, daha fazla miraslarını sahiplenme, bize bırakılan değerlerini korumak kollamak durumundayız.

“Benden sonra beni benimsemek isteyenler bu temel mihver üzerinde akıl ve ilmin rehberliğini kabul ederlerse, manevi mirasçılarım olurlar” der Mustafa Kemal. Bilim yuvası olması gereken Üniversitelerin medreselere, Aydınların ortaçağcı ideolojiyle doktrine edilen ulemaya dönüştürülmeye çalışıldığı günlerde Mustafa Kemal’in bu mirasını daha daha fazla kabartılandırmalı, sahiplenmeliyiz.

İşte, 10 Kasımlar bu yüzden Mustafa Kemal’in düşüncelerinin, mirasının, mücadelesinin örnek alınacağı günler olmalıdır. Ve bizler bugün “Özgürlük ve bağımsızlık benim karakterimdir. Ben, yaşayabilmek için mutlaka bağımsız bir milletin evladı kalmalıyım. O halde Ya istiklal Ya Ölüm” diyen Mustafa Kemaller olmalıyız.

Bugün Antiemperyalist Kurtuluş Savaşı’mızın verildiği yıllardan daha karanlık günler yaşıyoruz. İnsan soyunun en büyük düşmanları AB-D Emperyalistleri ve Yerli İşbirlikçileridir.

Halkımıza Yeni Sevr’i dayatıyorlar. Bu konuda bayağı yol aldılar. Yugoslavya’yı, Irak’ı, Afganistan’ı, Libya’yı ve en son Suriye’yi paramparça ettiler. Sıranın Türkiye’ye geldiğini ilan ettiler. AB-D Emperyalistlerinin planladığı katliamlar 1071’den beri bu topraklarda iki kurucu halkı birbirine düşman kılmak içindir.  Yani Yeni Sevr’in yaşama geçmesi için yapılmaktadır. AB-D Emperyalistlerinin Yeni Sevr politikalarına hizmet edenler, Ilımlı İslam adı altında Ortaçağ Karanlığına doğru sürüklemektedirler.

Tıpkı Mustafa Kemal gibi, özgür, bağımsız günlere olan umudumuzu hiç kaybetmeden Halkımıza, mücadele arkadaşlarımıza hep umut verip, Emperyalizme karşı verilen mücadeleyi yükseltmeliyiz.

Bedence aramızdan ayrılışının 77’nci yılında Halkımıza hâlâ umut oluyorsa Mustafa Kemal, bu O’nun umudunu hiçbir zaman kaybetmemesinin, Halkına olan güveninin, tam bağımsızlığa olan düşkünlüğünün, Laikliğe olan inancının, yarımız olan kadınlarımızı toplumda layık olduğu konuma taşıma çabasının sonucudur.

İkinci Kurtuluş Savaşçılarının öncülüğünde sadece halkın menfaatini düşünen, bunu sağlamak için uğraşanlar mutlaka kazanacaktır.

Bu duygu ve düşüncelerle, aramızdan ayrılışının 77. yılında, Anti-Emperyalist Ulusal Kurtuluş Savaşımızın Önderi Mustafa Kemal’i gurur ve saygıyla anıyorum.

Nesibe Gençer

Eğitim İş İzmir 3 No’lu Şube Üyesi

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret:OmniTicaret
APK Dayı'dan hile apk indirebilirsiniz.
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@