Bugün Hangi İllerde Yoğun Kar Yağışı Olacak? Meteoroloji Genel Müdürlüğü Son Dakika Hava Durumu Tahminleri!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son hava durumu tahminleri kamuoyuna duyuruldu. Ülke genelinde etkisini gösteren soğuk hava sisteminin yağışlı bir havayı beraberinde getirdiğini duyuran Meteoroloji yoğun kar yağışı beklenen bölgeleri ve illeri de açıkladı.

Bugün Hangi İllerde Yoğun Kar Yağışı Olacak? Meteoroloji Genel Müdürlüğü Son Dakika Hava Durumu Tahminleri!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü günlük hava durumu tahminlerini açıkladı. Buna göre Türkiye'de bugün yağışlı bir hava meydana gelecek ve bu yağışların çeşitleri bölgelere göre farklılık gösterecek.

YAĞIŞ BEKLENEN BÖLGELER VE İLLER AÇIKLANDI!

Bugün yurt genelinde parçalı ve çok bulutlu bir havanın etkin olacağını duyuran Meteoroloji Genel Müdürlüğü yağış beklenen bölgeleri ve illeri de açıkladı. Buna göre Kıyı Ege, Orta ve Dupu Karadeniz kıyıları ile Antalya çevrelerinde sağanak yağmurlar meydana gelecek. Marmara, İç Ege, Batı Karadeniz, Eskişehir, Çankırı, Erzurum ve Ardahan'da kar yağışları olacağı tahmin ediliyor. Meydana gelecek yağışların Marmara ve Batı karadeniz'de çok yoğun kar yağışı olacağı ve İzmir ile Manisa'de ise kuvvetli sağanak yağmur beklendiği bildirildi.

SEL UYARISI!

İzmir ve Manisa çevresinde meydana gelecek sağanak yağmurların yeni bir felakete neden olabileceği Meteoroloji tarafından açıklanırken vatandaşların tedbirli olmaları istendi. Gerçekleşebilecek sel, ani su baskını gibi olaylara karşın hazırlıklı olunması gerektiği istendi. Ayrıca yağış anında gerçekleşebilecek kuvvetli rüzgarın da olumsuz sonuçlar doğurabileceği bildirildi.

ÇIĞ TEHDİTİ!

Meteoroloji günlerdir yaptığı çığ uyarılarına bugün de devam etti. Doğu Karadeniz'in iç kesimleri ile Doğu Anadolu'nun yükseklerinde kar erimeleri ile kar örtüsü kaplı dik ve yüksek tepelerde çığ felaketinin meydana gelebileceği bildirildi. Bu nedenle vatandaşların gereken tedbirleri alarak hayatlarına devam etmeleri istendi.

Kamugundemi.com

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@