Bugün duyuruldu! O ülkeye gitmek için kimlik kartı yeterli olacak vize kaldırıldı

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Bosna-Hersek ziyaretiyle birlikte iki ülke arasında yeni kararlar alınmış durumda. Borsa-Hersek için vize zorunluluğu kaldırıldı mı?

Bugün duyuruldu! O ülkeye gitmek için kimlik kartı yeterli olacak vize kaldırıldı

Yurtdışına seyahat etmek için vize gerekmeyen ülkelere bakan vatandaşlar yeni bir ülkeye daha gidebilecek. Gezmeyi seven ve yurtdışını görmek isteyen kişiler bu ülkeye de artık sadece kimlik kartıyla giriş yapabilecek. Cumhurbaşkanı tarafından yapılan ziyaretle birlikte iki ülke arasında anlaşma sağlanmış durumda.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Bosna-Hersek ziyaretiyle birlikte iki ülke arasında yeni kararlar alınmış durumda. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Bosna-Hersek Devlet Başkanlığı Konseyi Başkanı Caferoviç, konsey üyeleri Komsic ve Dodik ile anlaşmaların imza töreni ve ortak basın toplantısına katıldı. 

İki Ülke Arasında Diplomatik Gelişmeler Kaydedildi

Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından yapılan ziyaret sonrasında iki ülke arasında büyük gelişme kaydedildi. İki ülke arasında alınan kararlar ile birlikte ülkeler arasında yapılacak ziyaretler de artık sadece kimlik kartıyla yapılabilecek. Cumhurbaşkanı Erdoğan basın toplantısında iki ülke arasındaki gelişmeleri dile getirerek Bosna Hersek Devlet Başkanlığı Konseyi'nin kıymetli başkanı Caferovic, kıymetli heyet üyeleri, sizleri en kalbi duygularımla selamlıyorum. Diplomatik ilişkilerimizin tesisisin 30. yıldönümünde burada olmak ziyaretimize tarihi bir nitelik kazandırmıştır. ifadelerini kullandı.

Bosna-Herkes Vizesiz Ziyaret Edilebilecek

Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından yapılan Bosna-Herkes ziyareti sonrasında ortak basın toplantısı gerçekleştirildi. Gerçekleştirilen basın toplantısında alınan kararlar Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Bosna-Hersek yetkilileri tarafından açıklandı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Ziyaretimizle bu stratejik sürece yeni bir ivme kazandırdığımıza inanıyorum. Bir yeni adımı da özellikle artık kimlik kartlarıyla, özellikle Bosna Hersek - Türkiye arasındaki gidiş-gelişleri yapabilme kararını verdik. Bundan böyle Türkiye'den Bosna Hersek'e, Bosna Hersek'ten de Türkiye'ye kimlik kartlarıyla seyahat edilebilecek. Sırbistan'la da yarın böyle bir anlaşma imzalayacağız. Tüm kulvarlarda Bosna Hersek'in yanında olmaya devam edeceğimizi bir kez daha belirtmek istiyorum." ifadelerini kullandı. 

Bugün duyuruldu! O ülkeye gitmek için kimlik kartı yeterli olacak vize kaldırıldı

Yapılan ziyaret sonrasında iki ülke arasında alınan kararlarla birlikte artık Türkiye vatandaşları Bosna-Hersek'e kimlik kartlarıyla seyahat edilebilecek. Yeni gelişmeyle birlikte birçok vatandaş yeni ülkeye gidebilecek olmanın mutluluğunu yaşıyor.