Bugün 23 Nisan

-23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı yurt genelinde çeşitli törenlerle kutlanıyor. İlk tören TBMM’de düzenlenirken, gün boyu 23 Nisan kapsamında çeşitli etkinlikler düzenlenecek. TBMM Genel Kurulu özel gündemle toplana

Haberler 23.04.2015, 18:37
Bugün 23 Nisan

-23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı yurt genelinde çeşitli törenlerle kutlanıyor. İlk tören TBMM’de düzenlenirken, gün boyu 23 Nisan kapsamında çeşitli etkinlikler düzenlenecek. TBMM Genel Kurulu özel gündemle toplanacak, liderler koltuklarını çocuklara emanet edecek ve Meclis’te resepsiyon verilecek.

ANKARA(ANKA) - TBMM’nin 95. açılış yıldönümü ile 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, Meclis başta olmak üzere, tüm Türkiye’de ve dış temsilcilikler ile KKTC’de törenlerle kutlanıyor. İlk tören, TBMM Başkanı Cemil Çiçek’in başkanlığındaki heyetin Meclis’teki Atatürk Anıtı’na çelenk koyması ve saygı duruşunda bulunulmasıyla başladı.

23 Nisan 1920’de TBMM’nin açılışının ardından Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk tarafından çocuklara armağan edilen bayram, Meclis’in açıldığı ilk günden bu yana kutlanıyor.

Bu yıl 95’incisi yapılacak kutlamalar kapsamında, TBMM Başkanı Çiçek başkanlığındaki heyet, Meclis’teki Atatürk Anıtı’na çelenk koydu ve saygı duruşunda bulundu.

TBMM Başkanı Cemil Çiçek, Başbakan Ahmet Davutoğlu ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu kutlamalar kapsamında Anıtkabir’i ziyaret ediyor.

-TBMM GENEL KURULU ÖZEL GÜNDEMLE TOPLANIYOR-

Anıtkabir’deki törenlerin ardından, TBMM Başkanı Çiçek, TBMM Tören Salonu’nda başta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Başbakan Ahmet Davutoğlu ve CHP lideri Kılıçdaroğlu’nun tebriklerini kabul ediyor.

Seçimler nedeniyle tatile giren TBMM, bugün özel gündemle toplanıyor. Meclis Başkanı Çiçek’in başkanlığında 23 Nisan özel gündemiyle toplanacak TBMM Genel Kurulu’nda, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da bulunacak.

Genel Kurul’da grubu bulunan partilerin liderleri 10’ar dakikalık konuşmalar yapıyor. Fakat HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş bir konuşma yapmayacak.

Meclis’teki kutlamalar Cemil Çiçek ve eşi Gülten Çiçek’in ev sahipliğinde düzenlenen 23 Nisan Resepsiyonu ile sona erecek. Resepsiyona, İstanbul’daki Barış Zirvesi nedeniyle Cumhurbaşkanı Erdoğan katılamayacak. Başbakan Davutoğlu ise İstanbul’daki etkinliğe katılımının ardından Ankara’da geri dönecek ve resepsiyona katılım gösterecek.

-LİDERLERİN KOLTUKLARI ÇOCUKLARA EMANET-

Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları kapsamında Anıtkabir’i ziyaret etti. Bakan Avcı, çocuklarla birlikte mozoleye çelenk koydu.

Bakan Avcı ve beraberindeki öğrenciler ilk olarak Çankaya Köşkü’nde Başbakan Ahmet Davutoğlu tarafından kabul edilecek. Davutoğlu, makamını bir öğrenciye emanet edecek. Öğrencilerin ikinci adresi ise Cumhurbaşkanlığı Sarayı olacak. Cumhurbaşkanı Erdoğan da öğrencilerden birine koltuğunu bırakacak.

Öğrencilerin son adresi ise TBMM Başkanı Cemil Çiçek’in makamı olacak. Çiçek de koltuğunu bir öğrenciye emanet edecek. (ANKA)

(OLÇ/ORH)

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret Omni Ticaret
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@