Bu yazıyı okuduktan sonra kendinizi iyi hissedeceksiniz.

Barış Düdü yazdı... \"Demo\"krasi

Haberler 03.11.2015, 22:26
Bu yazıyı okuduktan sonra kendinizi iyi hissedeceksiniz.

1 Kasım seçimleri halkın büyük bir çoğunluğunu şaşırtı. Seçim sonuçlarının analizlerini dikkatle izleyenler kendilerine hep aynı soruyu sordular. Nasıl Olur? Birleşik Kamu-iş Genel Örgütlenme Sekreteri ve Eğitim-iş Eski MYK üyesi Barış DÜDÜ seçimin önünü ve arkasını sizler için yazdı....

İşte o değerlendirmeler:

"DEMO"KRASİ

1 Kasım günü Türk demokrasi ve siyasi tarihinin en önemli seçimlerinden birini yaşadık. 

"Neden önemli" sorusunun ilk cevapları halkımızın önceliklerine göre değişse de, bu cevapları bir araya getirdiğimiz de ilk 10 maddede halkın % 60-70 inin birleştiğini görüyoruz. 

Halkın birinci önceliğini hala ekonomik sorunlar alsa da ciddi bir çoğunluk Demokratik Cumhuriyet'in, Hukukun Üstünlüğünün ve Ülke Bütünlüğünün tehdit ve saldırı altında olduğunu görmekte, özgürlüklerin ve iç barışın tehlikede olduğunu düşünmektedir. 

AKP tarafından Milli İrade kılıfı adı altında pazarlanan Teokratik Monarşi, 7 Haziran seçimlerinde halkın bu büyük çoğunluğunca fark edilmiş ve emperyalizmin ılımlı islamla başlayan çeteci, rüşvetçi ardından da cihatcı terörist devlet oluşturma planları bozulmuştur.

Peki 5 ay gibi kısa bir sürede seçmenin bu fikri değişmiş midir? Bence hayır. 

7 Haziranda Oyunun Türk halkı tarafından bozulduğunu gören emperyalist güçler ülke içindeki başta AKP, PKK, IŞİT olmak üzere bunlarla bağlantılı bir çok  taşeron örgütü devreye sokarak terör saldırılarına zemin hazırlanmış ve 5 ay boyunca süren asimetrik psikolojik saldırılar gerçekleştirmiştir. 

Tekelleşmiş medya ve satılık kalemler yoluyla halk üzerinde algı yönetimlerinde bulunmuştur. 

Devlet içinde çeteleşmiş bu anlayış başta ekonomik tehdit olmak üzere her türlü silahı kullanmıştır. Dolar 3 tl'nin üzerine çekilmiş, faizler yükseltilmiş, ödemeler ve yardımlar yapılmamıştır. Doğu halkı yılgınlığa ve korkuya itilmiştir. Esnaf kepenk açamamış ticaret sıfırlanmıştır. 

Bu büyük operasyon oyunun gizli aktörlerince de desteklenmiştir. 

2002 yılında ülkeyi erken seçim sürecine götürerek yönetimi AKP'ye eliyle teslim eden MHP, yine bu seçimde tarihi rontunu oynayarak gırtlağına kadar pisliğe ve yolsuzluğa batmış olan AKP'yi bataklıktan çekip almıştır. 

PKK ise eylemlilik sürecine girerek AKP'nin elini daha da güçlendirmiş, yakışıklı jönü Demirtaş'ı ekranların önünden çekmiştir.

Cumhuriyet Halk Partisinin olumlanan halkçı yaklaşımlarına rağmen eline geçirdiği kozları iyi kullanamaması, tutuk tavırları, yurt sever tabanına karşı koyduğu mesafe ve tabanından uzak yanlış kadrolar CHP'yi umut olmaktan uzaklaştırmıştır. 

İşte tüm bu durum ve şartlar içinde ezilmiş, korkutulmuş ve baskılanmış halk kitleleri Stalinin tavuğu misali celladının ellerine teslim olmuştur. 

Düzenledikleri tiyatro ile halkın egemenliğini çalan zalimler bilgisayarda yaptıkları ince ayarla aktörlerin hepsini oyunun içinde tutmuştur. 

Tahminimdir ki BOP patronları purolarını yakmış keyifle hazırladıkları resmi izlemektedirler. 

Bize düşen alçakları yine şaşırtmak Lloyd George gibi tarifi olmaz bir yenilginin sahibi yapmak olmalıdır. 

Umutsuzluk ve karamsarlık, yıkımın nedenlerini kavrayamayan, çıkış yolu göremeyen, mücadele yeteneğini kaybetmiş insanların sorunudur. 

Bizler yıkımın nedenlerini biliyoruz. Yapmamız gereken çıkış yoluna doğru kararlı, sabırlı ve planlı adımlarla yürümektir. 
Hedefimiz bellidir. 

Halkımızı yoksulluktan ve cehaletten kurtarmak ve yeniden tam bağımsız Türkiye'yi inşâ etmek. 

Kaynak: KamuGundemi.com

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@