Bu sefer de HDP'li sanıp ülkücü dövdüler

Antalya'da gece HDP il binasına saldıran MHP'li grup, HDP'li zannettiği bir kişiyi linç etmeye çalıştı ancak kişi, MHP'li çıktı.

Haberler 08.09.2015, 23:37
Bu sefer de HDP'li sanıp ülkücü dövdüler

Muratpaşa İlçesi'ne bağlı Yüksekalan Mahallesi'nde bulunan saat HDP İl Başkanlığı binasının çevresinde yaşanan olayda, Kapalı Yol'da toplanıp HDP İl Başkanlığı binasına saldırarak, camlarını kıran yaklaşık 200 kişilik grup ile polis arasında uzun süre kovalamaca yaşandı.

MHP'LİLER HDP'Lİ OLDUĞUNU İDDİA ETTİKLERİ KİŞİYİ DÖVDÜ

Bozkurt işaretleri yapıp ''Dişe diş, kana kan, intikam intikam'' sloganları atan grup, İl Başkanlığı binasının çevresinde HDP'li olduğu belirtilen kişilere saldırdı. Bu sırada Antalya'da mevsimlik işçi olarak çalışan bir kişi sırtından bıçaklandı. Antalya Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde yoğun bakım servisinde tedaviye alındı.

Polis, TOMA ve panzerle kalabalığı dağıtmaya çalışırken, saat 00.08'de gruptan bazıları, MarkAntalya AVM'nin tramvay durağı yönünde esmer tenli bir kişiyi görünce saldırıya geçti. Yaklaşık 10 kişilik grup, genci tekme tokat dövdü. Grup, yerde sürüklenen genci tekmelemeye devam etti. Bu sırada kaçmaya çalışan genç, Şarampol Kavşağı'ndan yolun karşı tarafına terliklerini bırakıp yalın ayak kaçmaya çalıştı. Öfkeli kalabalık, gencin peşinden koşarak onu bir kez daha yakalayıp dövmeye devam etti. Linç edilmek istenen gencin imdadına sivil polis ekipleri yetişti.

"BEN DE MHP'CİYİM NEDEN BENİ DÖVDÜNÜZ?"

Bu sırada genç, sivil polise ''Abi ben Burdurluyum, beni neden dövüyorlar anlamadım'' dedi. Sivil polis memuru, gencin kimliğini eline alıp, öfkeli kalabalığa doğru göstererek, ''Adam Burdur Bucaklı, yaptığınız iş mi şimdi, hiç mi kafanız çalışmıyor'' diye bağırdı. Dayak diyen genç de polisin bu uyarısı üzerine kalabalığa, ''Ben de MHP'liyim, neden beni dövdünüz?'' diye seslendi. Polis, öfkeli kalabalığı dağıttıktan sonra, gence kimliğini verdi. Dayak yiyen genç, öfkeli kalabalıktan şikayetçi olacağını söyledi. 

Kaynak: medyahaber

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret:OmniTicaret
APK Dayı'dan hile apk indirebilirsiniz.
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@