Bu kez bombalı saldırı ucuz atlatıldı

DİYARBAKIR'da Ali Gaffar Okkan Polis Meslek Yüksek Okulu ve Özel Harekat Şube Müdürlüğü'nün de bulunduğu Silvan karayolunda orta refüje PKK'lı teröristlerce yerleştirilen patlayıcı, bu sabah polis servis otobüsünün geçişinden hemen sonra patlatıldı.

Haberler 17.09.2015, 20:21
Bu kez bombalı saldırı ucuz atlatıldı
Felat BOZARSLAN / DİYARBAKIR, (DHA) - DİYARBAKIR'da Ali Gaffar Okkan Polis Meslek Yüksek Okulu ve Özel Harekat Şube Müdürlüğü'nün de bulunduğu Silvan karayolunda orta refüje PKK'lı teröristlerce yerleştirilen patlayıcı, bu sabah polis servis otobüsünün geçişinden hemen sonra patlatıldı. Ölen ve yaralananın olmadığı patlamanın ardından, yerde yaklaşık 2 metrelik çukur oluştu.

Diyarbakır-Silvan karayolu, Üniversite Köprülü Kavşağı yakınlarında PKK'lı teröristler tarafından önceden orta refüje yerleştirilen patlayıcı, bugün sabah saatlerinde polis otobüsünün geçişinden hemen sonra patlatıldı. Ali Gaffar Okkan Polis Meslek Yüksek Okulu'ndan çıkan servis otobüsünün geçişinden sonra patlatılan bomba nedeniyle orta refüj ve karayolunun bir kısmında 2 metrelik çukur oluştu. Patlamanın ardından bölgeye gönderilen güvenlik güçleri çevrede önlem aldı. Olay yeri inceleme ekiplerinin yaptığı çalışmanın ardından karayolları ekipleri bölgeye gelerek çukuru kapatmak için çalışma başlattı.

GEÇ PATLAMASI FACİAYI ÖNLEDİ

Bombanın geç patlatılmasının olası bir faciayı önlediğini belirten yetkililer, olayda ölen ve yaralanan olmadığını söyledi. İstihbarat ve Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerinin çevredeki mobese ve güvenlik kamerası kayıtlarından bombayı yerleştiren terristleri tespit etmek için çalışma başlattı.

Bombanın patlatıldığı Diyarbakır- Silvan Karayolu üzerinde Ali Gaffar Okkan Polis Meslek Yüksek Okulu, Özel Harekat Şube Müdürlüğü, Hava Filo Şube Müdürlüğü ve Bölge Trafik Denetleme İstasyonları'nın bulunduğu kaydedildi.

VALİLİK AÇIKLAMASI

Diyarbakır Valiliği, polis servis otobüsüne yönelik PKK'lıların düzenlediği bombalı saldırıda can kaybı olmadığını açıkladı. Açıklamada, şöyle denildi:

"17.09.2015 günü saat 09.00 sıralarında Silvan Yolu üzeri Dicle Üniversitesi Kavşağına yakın bir civarda orta refüj büyük bir patlama meydana gelmiştir. Meydana gelen patlamada can kaybı ve yaralanma yaşanmazken, herhangi bir maddi hasar da meydana gelmemiştir.

Güvenlik güçlerince yol güzergâhı ve çevresi kontrol altına alınmıştır. Olay yerinde yapılan ilk incelemelerde bölücü terör örgütü mensuplarınca hazırlan plastik bidon içerisindeki el yapımı bombanın menfez altına yerleştirildiği ve uzaktan kumanda ile patlatıldığı tespit edilmiştir. Konuyla ilgili uzman ekipler olay yerine sevk edilmiş olup, çalışmalar devam etmektedir."

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@