BU HAKKANİYETE KULAK VERİN!!!

DİPLOMAYA YÖNELİK ALAN DEĞİŞİKLİĞİ BEKLEYEN ÖĞRETMENLERİN HAKLI YAKARIŞINI DUYUN ARTIK ! ! ! Diplomaya yönelik alan değişikliği mağduriyeti ve yanlış anlaşılma halen devam ediyor diplomaya yönelik alan değişikliği yapılırsa atama bekleyen branş öğretm

Haberler 18.11.2015, 23:00
BU HAKKANİYETE KULAK VERİN!!!

DİPLOMAYA YÖNELİK ALAN DEĞİŞİKLİĞİ BEKLEYEN ÖĞRETMENLERİN HAKLI YAKARIŞINI DUYUN ARTIK ! ! !

Diplomaya yönelik alan değişikliği mağduriyeti ve yanlış anlaşılma halen devam ediyor diplomaya yönelik alan değişikliği yapılırsa atama bekleyen branş öğretmenlerinin mağdur edileceği algısı halen devam ediyor. Atama bekleyen öğretmenlerin hedef tahtasına konularak yemediğimiz hakaret kalmadı ve bazı sitelerin anlamsız eleştirilerine maruz kaldık.

Diplomaya yönelik alan değişikliği istedik , kendi alanımızda çalışmak istedik çok şey mi istedik ?

Alan değişikliğini branştan sınıfa geçme olarak algılayan herkese burdan haykırıyoruz. Diplomaya yönelik alan değişikliği bekleyen öğretmenlerin 3 te 2si branş öğretmeni biz bu oranı tahmin yürüterek çıkartmadık. Bu oran diplomaya yönelik alan değişikliği bekleyen öğretmenlerin gruplarında ve sayfalarında 1 haftada yapılan araştırma ve anket sonucu hazırlanmış bir orandır ve tamamen gerçek bir orandır. Üzerinde en küçük bir oynama ve değişiklik yapılmamıştır. Biz Milli Eğitim Bakanlığına öneride bulunuyoruz.

 Diplomaya yönelik alan değişikliği için okullara yazı gönderip hangi branştan hangi branşa alan değişikliği yapmayı düşünen öğretmenlerin istatistiki bilgilerini çıkartıp ihtiyaca göre alan değişikliği yapmasını ama her yıl rutin bir şekilde alan değişikliği yapmasını tavsiye ediyoruz.

Diplomaya yönelik alan değişikliği bekleyen 10 bin öğretmenin ve bu öğretmenlerin dersine girdiği 300 bin öğrencinin durumu hiç iç açıcı değil artık eğitimi öğretimi düşünecek halimiz kalmadı ve psikolojimiz bu durumdan çok olumsuz etkilendi. Hani biz diyoruz ya diplomaya yönelik alan değişikliğine engel olanda yapılmamasına seyirci kalanda 300 binin üzerinde insanın vebalini almaktadır. Engel olanlar ve seyirci kalanlar sayıları 300 binin üzerinde olan insanın vebalini kaldırabiliyor ama biz artık bu vebali kaldıramayacağız ve çoğumuz istifa etmeyi bile düşünüyoruz. 

YÖNETMELİĞE BAĞLI ALAN DEĞİŞİKLİĞİ BEKLEYEN ÖĞRETMENLER……………..

 

 

Kaynak: AjansKamu

Yorumlar (22)
nur 5 yıl önce
alan değişikliği hakkımı istiyorum
İlker Hoca 5 yıl önce
Öğrenim alanımız birden fazla alana kaynak diplomamız birden fazla branş hakkı veriyor. diploma esaslı alan değişikliği sadece sınıf öğretmenin beklediği bir şey değildir.
Aslı Öğretmen 5 yıl önce
Diplomaya Dayalı Alan Değişikliği sayesinde en çok branş öğretmenleri rahatlayacaktır.MEB bir an önce yaptığı hatalardan vazgeçip Pedegojinin gerekliliğini görmelidir.
Olcay KIRAN 5 yıl önce
HEMEN ŞİMDİ MEZUNİYET ALANI DOĞLTUSUNDA ALAN DEĞİŞİKLİĞİ.Hukuk işlesin öğretmenler mutlu olsun.....
SITKI 5 yıl önce
Mezuniyet alanına göre alan değişikliğine EVET. Yan lan değişikliğine HAYIR
HAMDİ BEY 5 yıl önce
HAKKIMIZ OLANI İSTİYORUZ.KİMSEDEN BİR ŞEY DİLENMİYORUZ.KİMSE DUYMUYOR MU SESİMİZİ ALLAH AŞKINA
ŞEREF HOCA 5 yıl önce
Hukuk ve adalet varsa.2.Üniversiteyi bitiren öğretmenlerimize DİPLOMAYA BAĞLI ALAN DEĞİŞİKLİĞİ hakkı verilir.MEB KPSS yi kazanamayıp atama bekleyen öğretmenlerin bakanlığı değil sadece....
Kerim Hoca 5 yıl önce
30000 atama şubatta yapılacak 2016 mezunları ne olacak neden kimse hesap sormuyor.Takmışşınız alan değişikliğine ben 2 tane üniversite bitirdim kardeşim benim hakkım bu ve hakkımı istiyorum.MEB İş ve İşçi Bulma Kurumu Değil...
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Yeni Nesil e-Ticaret:OmniTicaret
APK Dayı'dan hile apk indirebilirsiniz.
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@