Bu Defa Liste Kabarık! Meteoroloji Etkili Sağanak Yağış Olacak İlleri Bölge Bölge Açıkladı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü yayımladığı son hava tahmin raporunda hava sıcaklıklarının düşeceğini ilan etti. Haziran ayının ikinci haftası itibariyle bazı bölgelerde etkili sağanak yağış olacağını duyuran Meteorolojinin yeni hava tahmin raporu ve uyarıda bulunduğu iller.

Bu Defa Liste Kabarık! Meteoroloji Etkili Sağanak Yağış Olacak İlleri Bölge Bölge Açıkladı

Yaz ayları gelmiş olmasına rağmen bölge bölge etkili yağışlar devam ediyor. 

Uzun süredir mevsim normalleri kapsamında seyreden hava sıcaklıkları bazı şehirlerde düşmüş ve sağanak yağışlar etkili olmuştu. Haziran ayının ilk bölümünün tamamlanmasının ardından ise havaların ısınması beklenirken havalar daha da soğudu. 

HAVA TAHMİN RAPORU YAYIMLANDI

Hava sıcaklıklarının önümüzdeki günlerde nasıl olacağına dair ve son raporunda yeni bir yağış uyarısında bulunan Meteoroloji Genel Müdürlüğü, bölgelere göre özel uyarıda bulundu. 

Meteoroloji Genel Müdürlüğü son raporunda genel olarak ülkenin kuzey, iç ve batı kesimlerinde havanın parçalı ve yer yer çok bulutlu olacağı tahmin etti. Bu bölgeler dışında kalan Marmara, İç Ege, Batı Akdeniz'in iç kesimleri, İç Anadolu'nun kuzey ve batısı, Batı ve Orta Karadeniz'in iç kesimleri ile Karaman'ın doğu, Niğde ve Kayseri'nin güney ve doğu, Erzurum'un doğu, Kars'ın güney ve Ağrı'nın batı çevrelerinde sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak öngörülüyor.

Yukarıda yer alan bölgelerin dışında kalan yerlerde özellikle sahil kesimlerinde havanın açık ve sıcaklığın yüksek olacağı öngörülüyor. 

Kuvvetli Sağanak Yağış Beklenen Şehirler

Meteoroloji Genel Müdürlüğünün son tahmin raporuna göre; kuvvetli sağanak ve gök gürültü yağışların beklendiği şehirler, bölgeler şöyle sıralandı. 

Marmara Bölgesinde yer alan şehirler, Ege Bölgesinin iç kesimleri, Akdeniz Bölgesinin iç kesimleri İç Anadolu Bölgesinin kuzey ve batı alanında kalan bölgeler ile Orta Karadeniz'in iç kesimlerinde yağış bekleniyor. İllere göre beklentiler ise Karaman'ın doğu, Niğde ve Kayseri'nin güney ve doğu, Erzurum'un doğu, Kars'ın güney ve Ağrı'nın batı çevreleri olarak açıklandı. 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@