Btk'dan Yalanlama: İhbar Sitesi Denilen Site 2010'da Kuruldu

ANKARA(ANKA) – Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurulu, Bugün Gazetesi'nde yer alan, BTK’nın bir ihbar hattı kurduğuna ilişkin "Online ihbarda fişleme tartışması" başlıklı haberin gerçeği yansıtmadığını belirtti. BTK, yakınıla

Haberler 07.04.2015, 09:44
Btk'dan Yalanlama: İhbar Sitesi Denilen Site 2010'da Kuruldu

ANKARA(ANKA) – Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurulu, Bugün Gazetesi'nde yer alan, BTK’nın bir ihbar hattı kurduğuna ilişkin "Online ihbarda fişleme tartışması" başlıklı haberin gerçeği yansıtmadığını belirtti. BTK, yakınılan sitenin 2010 yılında kurulduğunu bildirdi.

BTK’dan yapılan açıklamada, Kurum Başkanı Dr. Tayfun Acarer’in, Anadolu Ajansı’na yaptığı açıklamada sosyal paylaşım sitelerinde kişilik hakları veya özel hayatı ihlal edilen kişilerin izleyeceği yönteme ilişkin açıklamalarda bulunduğu hatırlatıldı.

ihbarweb.org.tr adresli internet sitesinin 5651 sayılı yasanın 8. maddesi kapsamındaki " İntihara Yönlendirme, Çocukların Cinsel İstismarı, Uyuşturucu veya Uyarıcı Madde Kullanılmasını Kolaylaştırma, Sağlık için Tehlikeli Madde Temini, Müstehcenlik, Fuhuş, Kumar Oynanması için Yer ve İmkân Sağlama ve Atatürk Aleyhine İşlenen Suçlar"ın önlenmesine yönelik kurulmuş bir internet sitesi olduğunu belirten BTK, “İhbarweb.org.tr portalı yeni kurulmamış olup 2010 yılında kurulmuş bir internet portalıdır. Sözkonusu gazetede yayınlanan haber gerçekleri yansıtmamaktadır” dedi. (ANKA)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@