Btk Başkanı Acarer: İnternetin Güvenliği Çok Önemli

İSTANBUL(ANKA)  -10. Uluslararası Elektronik Haberleşme Düzenleyicileri Konferansı, Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu’nun ev sahipliğinde İstanbul’da başladı. BTK Tayfun Acarer, “Konferansa Nepal Düzenleyici Kurum Başkan

Haberler 07.05.2015, 16:00
Btk Başkanı Acarer: İnternetin Güvenliği Çok Önemli

İSTANBUL(ANKA)  -10. Uluslararası Elektronik Haberleşme Düzenleyicileri Konferansı, Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu’nun ev sahipliğinde İstanbul’da başladı. BTK Tayfun Acarer, “Konferansa Nepal Düzenleyici Kurum Başkanı da katılacaktı. Ancak geçen hafta meydana gelen deprem nedeniyle Konferansımıza gelemediler. Kendilerine tekrar geçmiş olsun dileklerimizi iletiyorum” dedi.

10. Uluslararası Elektronik Haberleşme Düzenleyicileri Konferansı, Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu’nun ev sahipliğinde İstanbul’da başladı. Konferansın açılış konuşmalarını  Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu Başkanı Dr. Tayfun Acarer, Afganistan Haberleşme ve Bilgi Teknolojileri Bakan Vekili Baryalai Hasaam,KKTC Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Hasan Taçoy ve Kosova Kalkınma Bakanı Blerand Stevileci yaptı.

-“DEPREM OLDU GELEMEDİ”-

BTK Başkanı Tayfun Acarer, açılış konuşmasında önemli mesajlar verdi. Acarer, “Konferansa Nepal Düzenleyici Kurum Başkanı da katılacaktı. Ancak geçen hafta meydana gelen deprem nedeniyle Konferansımıza gelemediler. Kendilerine tekrar geçmiş olsun dileklerimizi iletiyorum” dedi.

-“NESNELER ARASI HABERLEŞME ARTIYOR”-

Acarer, günümüzde bilişim şirketlerinin dijital evrende “Big Data” olarak adlandırılan büyük veri yığının altında kalmamaları için, Bulut Bilişim çözümlerine ihtiyaçlarının da giderek arttığını belirterek, “Bildiğiniz gibi; önceden haberleşme insanlar arasında gerçekleşirken, önce makineler arasında, daha sonra “nesneler” arasındaki haberleşme giderek artmaya başladı. Bu nedenle ‘İnternet of Things-Nesnelerin interneti’ konusu her geçen gün daha fazla günlük yaşamımıza giriyor. İstatistiki bilgilere göre; 2032 yılında bir bireyin bir günde yaklaşık 3 ila 5 bin nesne ile bağlantı kuracağı öngörülüyor. Bu gün bu rakam inanılmaz gibi görünmekte. Ancak 1999 yılına kadar ‘İnternet of Things’ kavramının olmadığını dikkate aldığımızda, bu gün hayal diye değerlendirdiğimiz pek çok kavramın, yarın realite olarak karşımıza çıkmasını kaçınılmaz olarak görüyorum” diye konuştu.

-“İNTERNETİN GÜVENLİĞİ ÖNEMLİ”-

Acarer, “Ancak bugün bundan daha da öncelikli bir konu ile karşı karşıya kaldık. O da internetin güvenliği. Ben bu konuda bireysel kullanıcılardan başlayarak ilgili tüm kesimlerin sorumlu olduğunu düşünüyorum. Çünkü bu kadar yaşantımızı kuşatan internetin güvenliği, her geçen gün daha fazla önem taşımaya başladı. Bu nedenle Uluslararası işbirliğinin; bu konuda hiç geciktirilmeden başlatılmasının gerektiğini, bir kez daha hatırlatmak istiyorum” açıklamasında bulundu. (ANKA)

(AR/ÖZK)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@