Bozdağ: Türkeş Ankara'dan, Çelik Urfa'dan Aday Gösterildi

ANKARA(ANKA) - 1 Kasım seçimleri için AK Parti’nin milletvekili aday listelerini Yüksek...

Haberler 18.09.2015, 17:50
Bozdağ: Türkeş Ankara'dan, Çelik Urfa'dan Aday Gösterildi

ANKARA(ANKA) - 1 Kasım seçimleri için AK Parti’nin milletvekili aday listelerini Yüksek Seçim Kurulu’na (YSK) teslim eden Genel Başkan Yardımcısı Bekir Bozdağ, “Faruk Bey Urfa’dan birinci sıradan adayımızdır. Çok başarılı, kendisini ispat etmiş bir siyaset ve devlet adamıdır. Bize ulaşan herhangi bir istifa yok. Bunlar belki de dedikodu şeklinde dönen laflardır” dedi.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Bekir Bozdağ, Partinin Grup Başkan Vekili Mehmet Doğan Kubat ve YSK Temsilcisi Şeref Malkoç ile birlikte YSK’ya teslim etti.

1 Kasım seçimi milletvekili aday listelerini 16.38 itibariyle YSK Başkanlığına tevdi ettiklerini söyleyen Bozdağ, “Hem AK Parti’ye, hem diğer siyasi partilere, hem milletimize, hem de demokrasimize 1 Kasım 2015 seçimleri hayırlı uğurlu olsun” dedi.  Aday belirleme sürecinin kısa olduğunu ifade eden Bozdağ adayların takvim sıkışıklığı sebebiyle yoğun bir çalışma temposu içerisinde titizlikle belirlendiğini söyledi.

Bozdağ, AK Parti’nin 85 seçim çevresinin 85’inde de aday gösterdiğini ekleyerek, “Aday gösterilmeyen her bir aday adayı da, milletvekili olmaya ve bu ülkeye siyaseten hizmet etmeye, parlamentoya hizmet etmeye ehil insanlardır. Bütün aday adaylarına partimizi tercih ettikleri için teşekkürlerimi ifade etmek isterim” şeklinde konuştu.

Aday profilleriyle ilgili pek çok hususu detaylı bir şekilde basın mensuplarıyla paylaşacaklarını ifade eden Bozdağ, şunları açıkladı:

“550 adayımızın 481’i erkek 69’u kadın adaydır. Bu seçimde üç dönemliklerden 24 arkadaşımız aday gösterildi. 7 Haziran’da aday gösterilen arkadaşlarımızdan 312’si yeniden bu seçimde aday gösterilmiştir.”

Basın mensuplarının sorusu üzerine MHP’den ihraç edilen ve sonrasında istifa eden Tuğrul Türkeş’in Ankara’da ikinci bölgeden aday olduğunu açıklayan Bozdağ, Faruk Çelik’in aday olmaktan vazgeçtiği haberlerine yönelik “Faruk Bey Urfa’dan birinci sıradan adayımızdır. Çok başarılı, kendisini ispat etmiş bir siyaset ve devlet adamıdır. Bursa milletvekili olduğu dönemde Bursalıların gönlünde taht kurduğu gibi 2011’de milletvekili seçildiği Şanlıurfa’da da Urfalıların gönlüne taht kurmuş bir siyaset ve devlet adamıdır. Urfalılar Sayın Çelik’i Urfa’da görmek istediler. Sayın Çelik de Urfalıların meselelerini çözmekten her zaman gurur duymuştur. Ben Faruk Çelik’in bundan sonraki süreçte de büyük hizmetleri dokunacağına yürekten inanıyorum. Bize ulaşan herhangi bir istifa yok. Bunlar belki de dedikodu şeklinde dönen laflardır” şeklinde konuştu.

Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun da Konya’dan aday olduğunu belirten Bozdağ, “İnşallah bu seçimde Konyalılardan büyük bir destek alarak 1 Kasım’dan sonra ülkemize Başbakan olarak hizmet etmeye devam edecektir” dedi. (ANKA)

(HND/OLÇ) 

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret:OmniTicaret
APK Dayı'dan hile apk indirebilirsiniz.
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@