Bozdağ: Seçim Beyannamemiz Taleplere Cevap Verecek Şekilde Hazırlanıyor

ANKARA (ANKA)- AK Parti Seçim İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ...

Haberler 20.09.2015, 13:05
Bozdağ: Seçim Beyannamemiz Taleplere Cevap Verecek Şekilde Hazırlanıyor

ANKARA (ANKA)- AK Parti Seçim İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Bekir Bozdağ,  seçim beyannamesinin 7 Haziran beyannamesinden farklı olacağı mesajını vererek, “Seçim beyannamemizde başlıklar, başlıkların altında detaylar olacak. Bu detaylarda da halkımızın taleplerine nasıl cevap verileceği anlatılıyor” dedi.

Bozdağ, Ankara Arena Spor Salonunda düzenlediği basın toplantısı ile yarın yapılacak milletvekili aday tanıtımı ile bilgi verdi. Konuşmasına AK Parti’yi 1 Kasım seçimlerine taşıyacak milletvekili adayları ile başladı. Bozdağ, üç dönem kuralına takılan ve yeniden aday olan,  kendisinin de yer aldığı listeyi değerlendirirken, “yansımalara baktığımızda, aday listemiz kamuoyunda büyük beğeni kazandı” diye konuştu.

550 kişilik liste hazırlarken,  eksiklikleri ve yanlışlarının olabileceğine dikkat çeken Bozdağ şöyle dedi:

“Sonuçta hazırlayan insandır.  İyi niyetle hazırlandı. Ama eksikleri olmuş olabilir. Yansımalarda yüzde 95-100 oranında isabet yaptığımızı görüyoruz. Fevkalade mutluyuz.  Adaylarımız halkımızla bütünleşecek, koşacak. Seçimde de büyük bir başarıyı elde edecektir. 7 Haziran seçim sonuçlarında yapılan değerlendirmeleri de dikkate aldık. Pek çok veriyi değerlendirerek kişiler arasından tercihte bulunduk. Aday olanlar iyi, olmayanlar kütü değildir. Üstün niteliklere sahip değerleri insanlardır. 550 ismi belirlerken zorlandık ama karar verdik.”

Ali Babacan’ın aday olmamasına rağmen listeye girmesini de değerlendiren Bekir Bozdağ,  “Babacan AK Parti’nin kurucu isimleri arasında yer alıyor. Babacan her zaman bu partide önemli görevler ifade etmiştir. Bundan sonra da vekil olarak başka görev olursa almaya devam edecektir” ifadelerinin kullandı.

Bozdağ, 7 Haziran seçimlerinde hazırlanan ve eleştirilen seçim beyannamesi ile ilgili de çalışmaların sürdüğünü belirterek, “Seçim beyannamemiz üzerinde çalışmalar sürüyor. Başlıklar halinde ve başlıkların detayları yer alıyor. Bu detaylarda da halkımızın istek ve taleplerine nasıl cevap verileceği var” dedi.  (ANKA)

(BK/ÖZK)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
banner1037

Gelişmelerden Haberdar Olun

@