Boynukalın Hakkında Suç Duyurusu...

Serpil KIRKESER / İstanbul, (DHA) - HÜRRİYET Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Sedat Ergin ve Hürriyet Gazetesi Köşe Yazarı Ahmet Hakan Coşkun, AK Parti Milletvekili Abdurrahim Boynukalın hakkında, "Hakaret", "Tehdit", "Suçu ve Suçluyu Övme" gerekçeleriyle Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı'na ayrı ayrı suç duyurusunda bulundular.

Haberler 17.09.2015, 21:00
Boynukalın Hakkında Suç Duyurusu...
Serpil KIRKESER / İstanbul, (DHA) - HÜRRİYET Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Sedat Ergin ve Hürriyet Gazetesi Köşe Yazarı Ahmet Hakan Coşkun, AK Parti Milletvekili Abdurrahim Boynukalın hakkında, "Hakaret", "Tehdit", "Suçu ve Suçluyu Övme" gerekçeleriyle Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı'na ayrı ayrı suç duyurusunda bulundular.


"GERÇEKLEŞEN SALDIRILARI ÖVEN VE ONAYLAYAN İFADELER KULLANMIŞTIR"


Sedat Ergin ve Ahmet Hakan Coşkun, avukatları Eren Mustafa Şener aracılığıyla Bakırköy Adalet Sarayı'na ayrı ayrı dilekçe sundu.


Sedat Ergin'in ile ilgili sunulan dilekçede, "Müvekkilimiz Sedat Ergin'in Hürriyet Gazetesi'nde Genel Yayın Yönetmeni olarak görev yapmaktadır. Müvekkillerimizin çalıştığı kurum olan Hürriyet Gazetesi Bağcılar adresindeki yönetim binasına 6 - 8 Eylül 2015 tarihlerinde kimliği belirsiz şahıslar tarafından saldırı düzenlenmiştir. Bu saldırılar sırasında müvekkilimizde bina içerisinde olup saldırganlar ile doğrudan karşı karşıya kalmıştır. Şüpheli (Boynukalın) ilk olarak 6 Eylül 2015 tarihinde gerçekleşen saldırıdan sonra gazete binası önüne gelerek basın açıklaması adı altında 'Seni başkan yaptıracağız' başlığı ile bir konuşma yapmış, iş bu konuşmada alenen müvekkilimize hakaret etmiş, gerçekleşen saldırıları öven ve onaylayan ifadeler kullanmıştır" denildi.


"BİZİM HATAMIZ BUNLARA ZAMANINDA DAYAK ATMAMAK OLMUŞ YANİ, DAYAK YESELERDİ..."


Dilekçede, "Ülke ve dünya gündeminde geniş yankı bulan ve tarafsız birçok kişi ve kuruluş tarafından kınanan bu açıklamadan sonra bu sefer kendisine yönelen bu eleştirilere ilişkin olarak bir topluluk karşısında cevap vermiş ve bu cevapları kimliği belirsiz kişiler tarafından kayıt altına alınarak internette yayınlanmış, bu sayede tarafımızca konu hakkında haberdar olunmuştur. İşte bu konuşmada aynen; Boynukalın: Biz gittik Kuran okuttuk, milleti sakinleştirdik, 'Reisi başkan yaptıracağız' dedik ona kudurdular galiba, zaten bir şey yaptığımızdan dolayı değil. Onların çıldırdıkları şey yani 'Reisi başkan yapacağız' dememiz oldu. Valla bunda sonra da demeye devam edeceğiz. Şey kısmısına takılmışlar herhalde 'Sonuç ne olursa olsun'. Evet sonuç ne olursa olsun başkan yapacağız kardeşim. Ahmet Hakan'ı izlediniz mi dün çok kötüydü. Ahmet Hakan'ın damağı falan düşmüş sinirden.. 'Sen kimsin, sen kimsin...' Ahmet Hakan'ı ben eskiden beri tanıyorum, onunla zamanında çay içmişliğimiz vardı. Bugün köşesinde yazmış aynı şeyleri. Korkaktır Ahmet Hakan. O korkmuş o yüzden öyle. Ben bugün Nişantaşı'na evinin önüne gitmeyi düşünüyordum tek başıma. Gidecektim böyle bekleyecektim. 'Gel bakayım buraya' falan diye. Çok korkaktır yani o adamlar, çok korkak. Şimdi ikinci şeyde de aynı şekilde Sedat Ergin'e baktın mı terliyor merliyor bilmem ne kendilerinden geçiyorlar. Bunlar dayak yememişler hiç. Bizim hatamız bunlara zamanında dayak atmamak olmuş yani dayak yeselerdi... şeklinde açıklamalarda bulunmuştur" ifadeleri yeraldı.


"ŞİKAYET KONUSU GÖRÜNTÜLER HALEN İNTERNET SİTELERİNDE YAYINLANMAKTADIR


Avukat Eren Mustafa Şener, dilekçesinin devamında Sedat Ergin'e açık bir şekilde korkak denildiğini, Boynukalın'ın "Hatamız bunlara zamanında dayak atmamak olmuş yani dayak yeselerdi.." diyerek de açık bir şekilde Sedat Ergin'e yönelen saldırının övüldüğünü, hatta geç kalınmış bir eylem olarak adlandırıldığına dikkat çekti. Avukat Şener, şikayet konusu görüntülerin halen başta youtube internet sitesi olmak üzere video paylaşım sitelerinde yayınlanmaya devam ettiğini, dolayısıyla eylemin her geçen gün tekrarlandığını ve müvekkilinin kişilik haklarına yönelen saldırının etkisinin artmakta olduğu belirtti.


AHMET HAKAN COŞKUN DA SUÇ DUYURUSUNDA BULUNDU


Hürriyet Gazetesi köşe yazarı Ahmet Hakan Coşkun da avukat Eren Mustafa Şener aracılığıyla aynı gerekçelerle Abdurrahim Boynukalın hakkında suç duyurusunda bulundu. Coşkun'un dilekçesinde de, Boynukalın'ın "Hakaret", "Tehdit" ve "Suçu ve Suçluyu Övme" gerekçesiyle yargılanması talep edildi.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@