Bolu'ya Kazançlı Kasaba

BOLU(ANKA) -Türkiye ve Bolu turizmine yeni bir soluk getirecek olan Narven Termal Kasab...

Haberler 12.09.2015, 19:50
Bolu'ya Kazançlı Kasaba

BOLU(ANKA) -Türkiye ve Bolu turizmine yeni bir soluk getirecek olan Narven Termal Kasaba, tapularını dağıtmaya başladı. Özellikle Bolu’nun kalkınmasına önemli ölçüde katkı sağlayacak olan projenin 140 milyon TL’lik ilk etabı Aralık 2015’te açılıyor.

Narven Termal Kasaba kapsamında yapılan bin 250 konutun 138'i satışa sunuldu. Projeye Almanlar ve Hollanda'daki gurbetçi vatandaşların ilgisi büyük olurken, Ortadoğu'dan gelecek misafirler için ayrı bölümler hazırlandı. Yaklaşık 9 bin TL ile 32 bin TL arasındaki fiyatlarla ilk satışlar gerçekleştirildi. Projenin Bolu ekonomisine yıllık 100 milyon dolarlık katkı sağlaması bekliyor.

Türkiye ekonomisine katma değer sağlayan, "Türkiye'nin En Büyük 500 Sanayi Kuruluşu" listesinde ilk 100 içinde yer alan Erpiliç, Çarıkçı Grup, GLS Genel Lojistik A.Ş., Nalçacılar A.Ş.'nin yatırımı olan Narven Termal Kasaba'nın tapu töreni Bolu'da gerçekleştirildi.  Basın toplantısında konuşan İcra Kurulu Başkanı Halit Yıldız, “Günümüzün ağır ekonomik şartlarına rağmen projeyi söz verdiğimiz tarih olan Aralık 2015’te açarak, zamanında teslim etmenin gururunu yaşıyoruz” şeklinde konuştu.

Narven A.Ş. Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Necip Çarıkcı da “Narven projesi, gerek sunduğu termal hizmetler ve sosyal imkanları, gerekse mimarisi ve doğası ile Türkiye turizmine, 4 mevsim potansiyel oluşturulmasına yönelik yepyeni bir anlayış getirecek. Narven, paintballdanbowling salonuna, go karttan, buz patenine, cep sinemasından amfi tiyatroya, atv turlarından biniciliğe kadar geniş bir etkinlik yelpazesi sunuyor. Bunun yanı sıra profesyonel sahalarımızla futbol, basketbol, voleybol spor kulüplerine Türkiye genelinde hizmet sunacağız” açıklamasında bulundu. 

Narven A.Ş. Yönetim Kurulu’nun ev sahipliğinde gerçekleşen tapu töreni ve basın toplantısında projenin detayları ayrıntısıyla aktarıldı. 

250 milyon Dolarlık bir yatırımla inşa edilen Narven Termal Kasaba, termal turizmin en büyük yatırımı olacak. Hisseli gayrimenkul sistemi ile misafirlerini ağırlayacak olan Narven Termal Kasaba, 450 bin metrekare alanda, 7200 yatak kapasitesi ile  Bolu turizmini iki katına çıkartacak.

-“PROJE GÜCÜNÜ YATIRIMCILARDAN ALIYOR”-

Yatırımcıları Erpiliç ile Çarıkçı Grup, GLS Genel Lojistik A.Ş. ve Nalçacılar A.Ş.'nin  250milyon Dolar yatırım öngördüğü Narven Termal Kasaba, yönünü  dünya termal pazarına çevirerek uluslararası standartlarda bir tesis yatırımı gerçekleştirerek hizmet kalitesini en üst seviyelere taşıyor.

Narven İcra Kurulu Başkanı Halit Yıldız, “Bugün Bolu'da Turizm İşletme Belgesi ile hizmet veren 22 tesis bulunuyor ve bu tesislerin toplam yatak kapasitesi 3 bin 783…Biz Narven olarak bu kapasiteyi iki katına çıkararak 7 bin 200'e ulaştırmayı planlıyoruz. Narven projesi tamamlandığında haftalık bin 500 aile ağırlamayı hedefliyoruz. Ayrıca projemiz tamamlandığında 800 kişiye istihdam sağlamayı hedefliyoruz.  

Ek olarak çevrede tarım ve hayvancılıkla geçinen halkın üretiminden faydalanarak onlara yeni bir geçim kaynağı da yaratmış olacağız. Gelen konuklarına tamamen doğal ve çok özel lezzetler ile ağırlarken, bölge halkının üretimini yerinde değerlendirerek ayrı bir ekonomik katma değer yaratmış olacağız. Bolu doğal güzellikleri, termal altyapısı ile olduğu kadar tarımsal üretimi ile de oldukça gelişmiş bir bölge. Bu açıdan bu değerleri de doğru kullanıyor olmanın keyfini yaşıyoruz" şeklinde konuştu. 

İklim avantajları nedeniyle özellikle romatizmal hastalıkların görüldüğü Kuzey Avrupa ve İskandinav ülkelerinde termal tesislere talebin oldukça yoğun olduğunu ifade eden Yıldız, “Türk halkının yanı sıra özellikle Avrupa ve Ortadoğu'dan da turist çekmeyi hedefliyoruz. Türkiye barındırdığı jeotermal su kaynakları ve iklimi ile bu ülkelerin dikkatini çekmelidir. Bolu diğer taraftan coğrafi yakınlık faktörü de göz önünde bulundurulduğunda Türkiye önemli bir termal destinasyon merkezi ” dedi. 

-“KAYNAĞINDA SAĞLIK VAR”-

Narven Termal Kasaba’nın şifalı suları kendi arazisinden çıkıyor. Birçok hastalığa fayda sağlayan ve rahatlatıcı etkisi ile yaşam kalitesini yükselten termal sular her evin banyosunda mevcut.

Adını Bolu'da bulunan ulu ağaçtan alan Narven coğrafi konumu, şifalı suları, sunduğu kusursuz tatil hizmeti, konforlu ev ve odaları ile yerli yabancı olmak üzere yılda yaklaşık 2 milyon konaklama hedefliyor. Proje kapsamında yer alan 1+1, 2+1, 3+1 daireler ve villalar misafirlerine ailece kusursuz tatil yaşatabilmek adına her ayrıntısı ince detayına kadar özenle planlandı. Modern ve geleneksel mimarinin birleştiği çizgideki evler benzerlerinden daha geniş ve ferah... Şık mobilyalar ve beyaz eşyalar ile misafirlere sunulan daireler banyosundan akan termal su ile şifalı evlere dönüşüyor. Projeye değer katan bir diğer önemli özellik ise fiziksel engelli konuklar için hazırlanan "engelsiz daireler"... Engelsiz daireler tekerlekli sandalye kullanan misafirlerin kolaylıkla kullanacağı özel banyolar, geniş kapılar, alçak mutfak tezgahları ve uygun bir dekorasyonla tamamlanıyor.

Proje kapsamında, kasaba meydanı, villaları, rezidansı, oteli, fizik tedavi ve rehabilitasyon üniteleri ve kongre merkezi ile Narven Termal Kasaba, bir turizm yatırımından fazlasını sunuyor. Misafirlerini 1'er haftalık zaman dilimlerinde hisseli gayrimenkul sistemi ile ağırlayacak olan Narven, 1 bin 250 adet daire, 150 adet rezidans daire ve 230 otel odası ile toplamda 7 bin 200 yatak kapasitesine sahip olacak. Mimari projesi 2 etap olarak hazırlanan Narven'in ilk etabının ilk bölümü 2015 yılı Aralık ayında misafirlerini ağırlamaya başlayacak. (ANKA)

(AR/AYÇ)

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret:OmniTicaret
APK Dayı'dan hile apk indirebilirsiniz.
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@