Bölücü Teröristlere Silah Sağlayanlarda 4.1 Kilo Esrar Ele Geçti

Bölücü Terör Örgütü’ne silah temin eden iki şüphelinin evlerinde yapılan aramada 4.1 kilogram kubar esrar ele geçirildi.

Haberler 03.08.2015, 15:14
Bölücü Teröristlere Silah Sağlayanlarda 4.1 Kilo Esrar Ele Geçti

-Şanlıurfa Suruç’ta Bölücü Terör Örgütü’ne silah temin eden iki şüphelinin evlerinde yapılan aramada 4.1 kilogram kubar esrar ele geçirildi.

ANKARA(ANKA) – Bölücü Terör Örgütü’ne silah temin eden iki şüphelinin evlerinde yapılan aramada 4.1 kilogram kubar esrar ele geçirildi. Pazar günü sekiz bölücü terörist güvenlik güçlerine başvurarak silahsız ve teçhizatsız olarak teslim oldu.

TSK’nın internet sitesinden verilen bilgiye göre 1 Ağustos Cumartesi günü saat 19.15’te Şanlıurfa İl Jandarma Komutanlığınca yürütülen çalışmalar sonucunda, Suruç ilçe merkezinde Bölücü Terör Örgütüne silah temin eden iki şüphelinin evlerinde yapılan aramada silah ve uyuşturucu ele geçirildi. Aramada, üç Kaleşnikof Piyade Tüfeği, sekiz şarjör, 280 fişek ile
4.100 gram kubar esrar ele geçirildi.

TSK Pazar gecesi 22.30’da ise Bölücü Terör Örgütü mensubu teröristler tarafından, Bitlis / Tatvan Asker Hastanesine silahlı saldırıda bulunulduğunu bildirdi.

Pazar akşamüstü Bölücü Terör Örgütü mensubu bir terörist, Hakkâri Yüksekova’da, Kara Kuvvetleri Komutanlığına bağlı 7’nci Hudut Alay Komutanlığı unsurlarına silahsız ve teçhizatsız olarak teslim oldu. Şırnak Akçay’da, Seslice Üs Bölgesine ise silahlı saldırıda bulunuldu. Açılan ateşe bölgede bulunan birlikler tarafından derhal karşılık verildi. Silahlı saldırı sonucunda askerde herhangi bir zayiat veya hasar meydana gelmedi.

Bölücü Terör Örgütü mensubu yedi terörist de Şırnak Silopi Habur Sınır Kapısı Emniyet Amirliğine silahsız ve teçhizatsız olarak teslim oldu.

Teröristler tarafından, Van İl Jandarma Komutanlığına da roketatar ile silahlı saldırıda bulunuldu. Söz konusu roket mermisi tel örgü dışında patladı ve saldırı neticesinde herhangi bir zayiat meydana gelmedi.

1 Ağustos Cumartesi gecesi ise Bölücü Terör Örgütü mensubu teröristler tarafından, Diyarbakır /ilvan İlçesi Akdere Mahallesinde bulunan bir firmaya ait Petrol Kuyusu İstasyonunda çalışan dört görevli elleri ve gözleri bağlandıktan sonra, ateşe verildi. İşçilerin kaldığı kulübe de yakıldı. Yangın itfaiye ekipleri tarafından söndürüldü.

Aynı saatlerde Gümüşhane İl Jandarma Komutanlığınca, Gümüşhane Kürtün İlçesi Günyüzü Köyünde icra edilen operasyon esnasında, Bölücü Terör Örgütü mensubu üç terörist tespit edildi ve birlikler tarafından açılan ateş üzerine Bölücü Terör Örgütü mensupları kaçtı. Havanın aydınlanmasından sonra bölgede yapılan arama tarama sonucu, üç sırt çantası içinde 59 adet 5.56 mm çap fişek, bir dolu tabanca şarjörü, 15 adet 9 mm tabanca fişeği, altı adet 7,62 Kaleşnikof Piyade Tüfeği fişeği, iki elektrikli fünye, bir dijital kol saati ile hazırlanmış düzenek, El Yapımı Patlayıcı yapımında kullanılan muhtelif cins ve miktarda malzeme ile bir miktar erzak ele geçirildi. (ANKA)

(ORH/ÖZK)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
banner1037

Gelişmelerden Haberdar Olun

@