Bölücü Teröristler Silvan'da Jandarma Yaklaşırken Bomba Patlattı Can Kaybı Yok

Bölücü teröristler dün Diyarbakır Silvan’da Jandarma araçları yaklaşırken bomba patlattı, zırhlı araçta hasar meydana geldi.

Haberler 03.07.2015, 15:57
Bölücü Teröristler Silvan'da Jandarma Yaklaşırken Bomba Patlattı Can Kaybı Yok

ANKARA(ANKA) – Bölücü teröristler dün Diyarbakır Silvan’da Jandarma araçları yaklaşırken bomba patlattı, zırhlı araçta hasar meydana geldi.

TSK’nın internet sitesinden verilen bilgiye göre dün öğle saatlerine doğru, Bölücü Terör Örgütü mensubu teröristler tarafından, Diyarbakır’ın Silvan ilçesinde, Jandarma Unsurlarının araçla intikali esnasında uzaktan komutalı bir adet el yapımı patlayıcı patlatıldı. Söz konusu olayda, herhangi bir can kaybı veya yaralanma olmazken bir zırhlı araçta maddi hasar meydana geldi.

 

2 Temmuz günü ayrıca Bölücü Terör Örgütü mensubu bir terörist, Ağrı Doğubayazıt’ta, Kara Kuvvetleri Komutanlığına bağlı 5'inci Hudut Alay Komutanlığı unsurlarına silahsız ve teçhizatsız olarak teslim oldu. Bölücü Terör Örgütü mensubu bir başka terörist, Bitlis  Merkez’de, İl Jandarma Komutanlığı Unsurlarına silahsız ve teçhizatsız olarak teslim oldu. Kara Kuvvetleri Komutanlığına bağlı 1'inci Hudut Alay Komutanlığı Unsurları tarafından, Kilis Elbeyli Aşağı Beylerbeyi Köyü Suriye sınır hattında, yasa dışı yollarla Suriye’den Türkiye’ye giren DEAŞ Terör Örgütü mensubu birisi yabancı uyruklu iki şahıs yakalandı. (ANKA)

(ORH/ÖZK)

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret Omni Ticaret
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@