Bölücü Teröristler Dağlıca'ya İki Kez Saldırdı

Bölücü teröristler Hakkari’nin Dağlıca Üs Bölgesine dün gece ve bu sabah iki ayrı silahlı saldırı düzenledi.

Haberler 30.06.2015, 12:19
Bölücü Teröristler Dağlıca'ya İki Kez Saldırdı

-Teröristlerin 29-30 Haziran’da Hakkari’nin Dağlıca Üs bölgesine gerçekleştirdikleri makinalı tüfek ve hava saldırısında zayiat ya da hasar meydana gelmedi.

ANKARA(ANKA) – Bölücü teröristler Hakkari’nin Dağlıca Üs Bölgesine dün gece ve bu sabah iki ayrı silahlı saldırı düzenledi.

TSK’nın internet sitesinden verilen bilgiye göre Bölücü Terör Örgütü mensubu bir grup terörist tarafından, 29 Haziran günü saat 19.45’te ve bugün saat 6.10’da, Hakkari’deki Kara Kuvvetleri Komutanlığı 7’nci Hudut Alay Komutanlığı Dağlıca Üs Bölgesine Doçka makineli tüfek ve havan ile iki kez silahlı saldırıda bulunuldu.  Terörist ateşlerine, Üs Bölgesinde bulunan birlikler tarafından derhal ateşle karşılık verilmesi üzerine, terörist ateşleri kesildi.
Söz konusu silahlı saldırılarda, herhangi zayiat ve hasarın meydana gelmediği bildirildi. Bölgede emniyet tedbirleri artırılırken gözetleme faaliyetlerine devam edildiği belirtildi.

22 Haziran akşamı Bölücü Terör Örgütü mensubu silahlı iki terörist tarafından, Diyarbakır Hani’deki evlerinden kaçırılan iki vatandaştan biri 29 Haziran günü serbest bırakıldı.

28 Haziran günü ise Bölücü Terör Örgütü mensubu bir terörist, Şırnak Silopi’de, İl Jandarma Komutanlığı Unsurlarına silahsız ve teçhizatsız olarak teslim oldu.

27 Haziran’da Güvenlik Güçlerince, Batman Merkez’de Bölücü Terör Örgütü mensubu bir terörist, bir adet tabanca, bu tabancaya ait bir adet şarjör ve 26 adet fişek ile birlikte yakalandı.

28 Haziran gece yarısına doğru Kara Kuvvetleri Komutanlığına bağlı 1'inci Hudut Alay Komutanlığı Hudut Unsurları tarafından, Kilis Elbeyli’de yasa dışı yollarla Suriye’den Türkiye’ye giren DEAŞ Terör Örgütü mensubu bir şahıs yakalanarak gözaltına alındı. (ANKA)

(ORH/ÖZK)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
banner1037

Gelişmelerden Haberdar Olun

@