Bölücü Eşkiya Bir İlki Gerçekleştirdi: Yaralıya Müdahale Eden Ambulans Şoförünü Öldürdü

ANKARA(ANKA) – Bölücü eşkıya dünyada hiçbir şekilde görülmeyen yeni b...

Haberler 26.09.2015, 16:40
Bölücü Eşkiya Bir İlki Gerçekleştirdi: Yaralıya Müdahale Eden Ambulans Şoförünü Öldürdü

ANKARA(ANKA) – Bölücü eşkıya dünyada hiçbir şekilde görülmeyen yeni bir eylem gerçekleştirerek yaralılara müdahale etmeye çalışan bir ambulansın şoförünü şehit etti.

Sağlık Bakanlığı’ndan yapılan açıklamaya göre 25 Eylül Cuma günü Şırnak'ın Beytüşşebap ilçesinde yaralı güvenlik güçlerini almak üzere yola çıkan 112 Ambulansa teröristler tarafından silahlı saldırıda bulunuldu. Ambulans şoförü Şeyhmus Dursun görevi başında şehit oldu. Ambulansta görev yapan ve saldırı sırasında olay yerinden uzaklaşan sağlık çalışanları Emine Sönmez ve Muhammed İsmail Yıldız ise bugün itibariyle Beytüşşebap Devlet Hastanesi Acil Sağlık İstasyonuna ulaştı. Bu kişilerin genel sağlık durumlarında herhangi bir sorun bulunmadığı bildirildi.

-DÜNYA EŞKİYALIK TARİHİNE GEÇTİLER-

Sağlık Bakanlığı açıklamasında “Dil, din, ırk ayrımı gözetmeksizin her yerde ve her koşulda görevlerini yerine getirme mücadelesi veren sağlık çalışanları dünyanın hiçbir yerinde asla hedef alınmamaktadır. Milletimizin birliğine ve ülkemizin bütünlüğüne kasteden kanlı terör örgütü hain yüzünü bir kez daha ortaya koymuş, Şırnaklı hemşehrilerinin sağlığı için görev yapan ambulans şoförümüze alçakça saldırarak vazife başında şehit etmiştir. Şehidimiz Şeyhmus Dursun'a Allah'tan rahmet, yakınlarına sabır ve başsağlığı diliyoruz. Milletimizin ve tüm sağlık camiamızın başı sağ olsun” denildi. (ANKA)

(HM/ORH)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@