Bolu Dağı'nda Ulaşım güçlükle Sağlanıyor

BOLU Dağı'nda akşam saatlerinden itibaren şiddetini artıran kar ve tipi, TEM ve D-100 Karayolu'nda ulaşımı zorlaştırdı. TEM'de, bazı araçlar yolda kaldı. D-100 ise TIR'ların geçişine kapatıldı.

Haberler 25.01.2016, 14:42
Bolu Dağı'nda Ulaşım güçlükle Sağlanıyor

(DHA)- BOLU Dağı'nda akşam saatlerinden itibaren şiddetini artıran kar ve tipi, TEM ve D-100 Karayolu'nda ulaşımı zorlaştırdı. TEM'de, bazı araçlar yolda kaldı. D-100 ise TIR'ların geçişine kapatıldı.

Bolu Dağı'nda 3 gündür aralıklarla etkili olan kar yağışı akşam saatlerinden itibaren şiddetini artırdı. Bölgede kar kalınlığı yer yer 70 santime ulaştı. TEM ve D-100 Karayolu'nda ulaşım aksadı. Karla kaplanan iki güzergahta da araçlar güçlükle ilerledi. Tipi nedeniyle zaman zaman görüş mesafesi 4-5 metreye kadar düştü. D-100 Karayolu, kayarak yolu kapatma tehlikelerine karşı TIR'ların geçişine kapatıldı. Elmalık Kavşağı'nda önlem alan trafik ekipleri, İstanbul yönüne giden TIR'ları kavşaktan geri çevirdi. TEM'de ise bazı sürücüler yolda kaldı. Sürücüler, yol kenarlarında yoğun kar yağışı ve tipi altında araçlarına zincir takmaya çalıştı. Karayolları ekipleri kar temizleme ve tuzlama çalışması yaparak iki yolu da ulaşıma açık tutmaya çalıştı. Trafik ekipleri de bölgede önlemlerini artırdı.

 

 

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret Omni Ticaret
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@