Bolu'da FETÖ soruşturmasında 44 kişi adliyede

Mutlu YUCA/BOLU, () - BOLU'da, FETÖ/PDY soruşturması kapsamında gözaltına alınan, aralarında işadamı, akademisyen ve öğretmenlerin bulunduğu 44 kişi, sorgularının ardından adliyeye sevk edildi. Bolu Cumhuriyet Başsavcılığı...

Haberler 31.08.2016, 11:51
Bolu'da FETÖ soruşturmasında 44 kişi adliyede

Mutlu YUCA/BOLU, () - BOLU'da, FETÖ/PDY soruşturması kapsamında gözaltına alınan, aralarında işadamı, akademisyen ve öğretmenlerin bulunduğu 44 kişi, sorgularının ardından adliyeye sevk edildi.
Bolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturmada Emniyet'te sorguları tamamlanan şüpheliler, sabah saatlerinde iki grup halinde adliyeye götürüldü. Kentteki okullarda görev yapan 26 öğretmen, polisler eşliğinde Emniyet'ten çıkarılıp araçlara bindirilerek adliyeye sevk edildi. Daha sonra Abant İzzet Baysal Üniversitesi'nde görevli 16 akademisyen ile 2 işadamı adliyeye götürüldü. Şüphelilerden bazılarının cep telefonu ve bilgisayarlarında yapılan incelemelerde FETÖ üyelerinin kullandığı kriptolu haberleşme sistemi 'Bylock' uygulamasını kullandığı tespit edildi. FETÖ/PDY ile bağlantısı olduğu iddia edilen şüphelilerin bu uygulama üzerinden yaptıkları yazışmalarının polis tarafından deşifre edildiği öğrenildi.

FOTOĞRAFLI

 

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret:OmniTicaret
APK Dayı'dan hile apk indirebilirsiniz.
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@