Bolu'da 600 izci kamp yapıyor

Murat KÜÇÜK/BOLU,() - TÜRKİYE İzcilik Federasyonu tarafından Bolu Aladağ'da düzenlenen izcilik kampına Makedonya, Sırbistan, Kosova, Azerbaycan ve Türkiye'den yaklaşık 600 izci katıldı. Kent merkezine 30 kilometre uzaklıktaki...

Haberler 02.09.2016, 14:38
Bolu'da 600 izci kamp yapıyor

Murat KÜÇÜK/BOLU,() - TÜRKİYE İzcilik Federasyonu tarafından Bolu Aladağ'da düzenlenen izcilik kampına Makedonya, Sırbistan, Kosova, Azerbaycan ve Türkiye'den yaklaşık 600 izci katıldı.
Kent merkezine 30 kilometre uzaklıktaki Aladağ'da Haziran ayında başlayan izcilik kamplarının 10'uncusu gerçekleştiriliyor. 10'uncu kampa 5 ülkeden 6 ile 70 yaşları arasında 600 izci katıldı. Çadır ve bungolov evlerde kalan izcilere, çeşitli spor dalı uygulamalarını da kapsayan 'Liderlik Temel Kursu' veriliyor.

Türkiye İzcilik Federasyonu Başkanı Hasan Dinçer Subaşı, Haziran ayından bu yana gerçekleştirdikleri izcilik kamplarına yurt içi ve dışından toplam 7 bin izcinin katıldığını söyledi. Bolu'nun izciler için vazgeçilmez bir yer olduğunu ifade eden Subaşı, Suriyeli ve Filistinli çocukların da bu kamplara katılabildiğini söyledi. Türkiye'de mülteci çocukları kaybetmemek, kötü yola düşmelerine engel olmak için çeşitli sosyal sorumluluk projeleri yaptıklarını belirten Subaşı, şunları söyledi:
"Bu projelerin sonunda onlar için bir izcilik teşkilatı kurduk. Suriye İzcilik Teşkilatının Suriye'deki izci sayısından çok Türkiye'de Suriyeli izcimiz var. Her mülteci kentinde ve kampında izci gruplarımız var. Bunların liderlerini biz yetiştiriyoruz. Bu liderler de kendi çocuklarını yetiştiriyorlar. El birliği ile bu çocuklarımızı yukarıya taşıyoruz. Sadece Suriyeli çocuklarla ilgilenmiyoruz. Lübnan'a iltica etmiş Suriyeli çocukları da izci olarak yetiştirdik. Orada da izci gruplarını kurduk. Eğitim programlarını her iki ülkede aynı şekilde sürdürüyoruz. Yani Suriye rahata kavuştuğu zaman izcilik teşkilatını gidip kurabilecek durumdalar." 

FOTOĞRAFLI
  

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@