Boğaziçi Üniversitesi'nde Doğayı Koruma Coşkusu

TEMA Vakfı ve Boğaziçi Üniversitesi sürdürülebilir üniversite yerleşkesi için işbirliği yaptı. Üniversitenin sürdürülebilirlik vizyonu çerçevesinde Sarıtepe Kampüsü’nün ilk fidanlarını çocuklar dikti. 70 okuldan, yaklaşık 3.500 çocuk, üniversiteliler ve TEMA gönüllüleri ile birlikte doğada zaman geçirirken kampüse neşe ve coşku yayıldı.

Haberler 13.11.2015, 21:47
Boğaziçi Üniversitesi'nde Doğayı Koruma Coşkusu
 (DHA) TEMA Vakfı ve Boğaziçi Üniversitesi sürdürülebilir üniversite yerleşkesi için işbirliği yaptı. Üniversitenin sürdürülebilirlik vizyonu çerçevesinde Sarıtepe Kampüsü’nün ilk fidanlarını çocuklar dikti. 70 okuldan, yaklaşık 3.500 çocuk, üniversiteliler ve TEMA gönüllüleri ile birlikte doğada zaman geçirirken kampüse neşe ve coşku yayıldı.Sürdürülebilir Kampüs olma yolunda önemli adımlar atan Boğaziçi Üniversitesi’nin Kilyos’taki Sarıtepe Kampüsü TEMA Vakfı’nın organize ettiği binlerce çocuğun doğayla buluşmasına sahne oldu. Çoğunluğu ilköğretim öğrencisi yaklaşık 3.500 çocuk üniversitelilerle birlikte Boğaziçi Üniversitesi ve TEMA Vakfı uzmanlarının denetiminde üniversitenin Sarıtepe Kampüsü’ne gelerek fidan diktiler. Boğaziçi Üniversitesi Rektörlük Kurulu Üyesi ve Kilyos Sarıtepe Kampüsü Koordinatörü Doç. Dr. Emre Otay, TEMA Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Deniz Ataç, TEMA Vakfı Genel Müdürü Doç. Dr. Barış Karapınar’ın da katıldığı etkinliğe 70’ten fazla okuldan öğretmenleriyle birlikte gelen çocukların doğayla buluşma coşkusu, 200 TEMA Vakfı gönüllüsü ve öğretim üyelerinin de katılımıyla büyüdü.

Boğaziçi Üniversitesi Kilyos Sarıtepe Kampüsü Koordinatörü Doç. Dr. Emre Otay, fidan dikimine katılan etkinlik esnasında yaptığı konuşmada; “TEMA Vakfı ile gerçekleşen işbirliğimizde öncelikli olarak, kampüsümüzün sahip olduğu farklı bitki topluluklarını, birbirine bağlayan patikalarla öğrencilerin doğal hayatı tanımaları, kampüs alanında gerçekleştirilecek doğa eğitimleri ile çocuklara doğa eğitimi verilerek ekolojik okuryazar olmaları hedeflenmiştir” şeklinde konuştu.

Açılış töreninde konuşan TEMA Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Deniz Ataç ise, üniversite ve sivil toplum örgütü işbirlikleri arasında kapsam ve konu bakımından bir ilk niteliği taşıyan bu çalışmadan büyük mutluluk duyduğunu vurguladı.

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret:OmniTicaret
APK Dayı'dan hile apk indirebilirsiniz.
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@