Boğaziçi Üniversitesi Rektörü Melih Bulu, Kendisine Destek Verdiği Mesajıyla Tartışma Yaratan Cevdet Kılıç Hakkında Konuştu!

Trakya Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Cevdet Kılıç, atanan rektör Prof. Dr. Melih Bulu'ya destek amacıyla Boğaziçi Üniversitesi'nde yaşanan olaylara ilişkin sosyal medya üzerinden bir mesaj paylaştı. Oldukça tepki çeken bu mesaja kendisine destek verilen Melih Bulu da tepki gösterdi.

Boğaziçi Üniversitesi Rektörü Melih Bulu, Kendisine Destek Verdiği Mesajıyla Tartışma Yaratan Cevdet Kılıç Hakkında Konuştu!

Boğaziçi Üniversitesi'ne rektör olarak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından Prof. Dr. Melih Bulu'nun atanması sonrası yaşanan olaylar üzerine Trakya Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Cemil Kılıç'ın destek mesajı büyük tartışmalara yol açtı.

DEKANDAN TEPKİ ÇEKEN DESTEK MESAJI!

Sosyal medya hesabından protesto yapan öğrencilere yönelik ifadeler kullanan Cevdet Kılıç, “Biz eylem falan yapmayız. Biz gece vakti işi bitirir ertesi gün işe gideriz.” dedi. Bu sözler üzerine çıkan tartışmaların ardından dün akşam Cevdet Kılıç öğrencileri kastetmediğini açıklasa da kamuoyunu teskin edemedi.

MELİH BULU DA TEPKİ GÖSTERDİ!

Kendisine destek verilen Rektör Melih Bulu ise konuya dair bugün bir açıklama yaparak Cevdet Kılıç'a tepki gösterdi. Cevdet Kılıç'ın ifadelerini kınadığını söyleyen Melih Bulu, “Bir akademisyenin sorumluluğuna sığmayan bu talihsiz açıklamalar bizim uzlaşı kültürümüzün önünündeki en büyük engeldir. Herkesi karşılıklı saygı ve sağduyuya davet ediyorum.” dedi.

Melih Bulu'nun bu açıklaması çok ses getirdi. Kendisini protesto eden öğrenciler açıklamanın samimiyetini sorgularken Melih Bulu'nun rektör olarak atanmasına destek verenler ise yapılan açıklamayı “gerek yoktu” diyerek yorumladılar.

Öte yandan Trakya Üniversitesi tarafından Prof. Dr. Cevdet Kılıç hakkında soruşturma başlatıldığı açıklandı.

Kamugundemi.com

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@