Bitlis, Van, Şırnak Ve Hakkari Çevrelerinde Kar Yağışı Devam Edecek

ANKARA(ANKA) - Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, yağışların, Güneydoğu Anadolu Bölgesi ile Bitlis, Van, Şırnak ve Hakkari çevrelerinde yer yer yoğun kar şek

Haberler 20.02.2015, 11:00
Bitlis, Van, Şırnak Ve Hakkari Çevrelerinde Kar Yağışı Devam Edecek

ANKARA(ANKA) - Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, yağışların, Güneydoğu Anadolu Bölgesi ile Bitlis, Van, Şırnak ve Hakkari çevrelerinde yer yer yoğun kar şeklinde olması beklenirken yaşanabilecek olumsuzluklara karşı ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olması istendi.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden yapılan son değerlendirmelere göre, ülkenin büyük bölümünde karla karışık yağmur ve kar şeklinde görülecek olan yağışların; Güneydoğu Anadolu Bölgesi ile Van, Bitlis, Şırnak ve Hakkari çevrelerinde yer yer yoğun kar şeklinde olması bekleniyor.

Hava sıcaklığı, yurdun batı kesimlerinde 2 ila 4 derece artarken, doğu kesimlerde 3 ila 6 derece azalacağı tahmin ediliyor.  Rüzgar, genellikle kuzey ve kuzeydoğu, Orta ve Doğu Karadeniz kıyılarında batı ve kuzeybatı, güneydoğu kesimlerde güney ve güneydoğu yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Marmara, Ege, Akdeniz ve İç Anadolu'nun güneyinde kuvvetli olarak esmesi bekleniyor.

-KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI-

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, yağışların, Güneydoğu Anadolu Bölgesi ile Bitlis, Van, Şırnak ve Hakkari çevrelerinde yer yer yoğun kar şeklinde olması beklendiği belirtilirken, yaşanabilecek olumsuzluklara karşı ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olması istendi.

-KUVVETLİ RÜZGAR VE FIRTINA UYARISI-

 Açıklamada, rüzgarın; Marmara, Ege, Akdeniz, İç Anadolu'nun batısı ile Doğu Karadeniz kıyılarında kuzeyli yönlerden kuvvetli olarak esmesi beklendiği kaydedilirken, Doğu Karadeniz’in iç kesimleri ile Doğu Anadolu’nun kuzey ve doğusunun yüksek ve eğimli yerlerinde muhtemel çığ tehlikesi bulunduğu belirtildi.

-BÖLGELERİMİZDE HAVA-

MARMARA:  Çok bulutlu, doğusunun karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın, kuzey ve kuzeydoğu (poyraz) yönlerden kuvvetli olarak esmesi bekleniyor. Bölge genelinde buzlanma ve don olayının görüleceği tahmin ediliyor.              

EGE: Parçalı ve çok bulutlu, Kütahya ve Afyonkarahisar çevrelerinin hafif kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; kuzey yönlerden bölge genelinde kuvvetli, iç kesimlerinde 30-50 km/saat, kıyı kesimlerde 40-70 km/saat hızında eseceği tahmin ediliyor. Bölgenin iç kesimlerinde buzlanma ve don olayı bekleniyor.

AKDENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, Hatay, Osmaniye çevrelerinin yağmur ve sağanak, Kahramanmaraş çevrelerinin karla karışık yağmur ve yükseklerinin kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; kuzey yönlerden kuvvetli olarak Batı Akdeniz kıyılarında 40-70 km/saat, bölgenin iç kesimlerinde 30-50 km/saat hızında eseceği tahmin ediliyor. Batı Akdeniz'in iç kesimlerinde buzlanma ve don olayı bekleniyor.

İÇ ANADOLU: Çok bulutlu, bölge genelinin aralıklı kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; bölgenin güney kesimlerinde kuzey yönlerden yer yer kuvvetli olarak (30-50 km/saat) eseceği tahmin ediliyor. Bölge genelinde buzlanma ve don olayı bekleniyor.

BATI KARADENİZ: Çok bulutlu, bölge genelinin kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Bölge genelinde buzlanma ve don olayı bekleniyor.

ORTA ve DOĞU KARADENİZ: Çok bulutlu, aralıklı yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; genellikle kar, kıyı kesimlerde yağmur ve karla karışık yağmur şeklinde olması bekleniyor. Rüzgarın; bölgenin kıyı kesimlerinde kuzey ve kuzeybatı yönlerden yer yer kuvvetli olarak (30-50 km/saat) eseceği tahmin ediliyor. İç kesimlerinde buzlanma ve don olayı görüleceği tahmin ediliyor. Bölgenin yüksek ve eğimli yerlerinde çığ tehlikesi bulunmaktadır.

DOĞU ANADOLU: Çok bulutlu, bölge genelinin aralıklı karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Bitlis, Şırnak, Hakkari ve Van çevrelerinde yer yer yoğun kar şeklinde olması bekleniyor. Bölge genelinde yer yer kuvvetli olmak üzere buzlanma ve don olayı bekleniyor. Bölgenin kuzey ve doğusunun yüksek ve eğimli yerlerinde çığ tehlikesi bulunmaktadır.

GÜNEYDOĞU ANADOLU: Çok bulutlu, bölge genelinin karla karışık yağmurlu, zamanla kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; bölgenin güney ve doğusunda kuvvetli olması bekleniyor.

-BAZI İLLERİN HAVA SICAKLIĞI-

BURSA: Çok bulutlu, aralıklı kar yağışlı.(2)

İSTANBUL: Çok bulutlu, yağmur ve karla karışık yağmurlu, yüksekleri kar yağışlı.(6)

İZMİR: Parçalı ve az bulutlu.(9)

ADANA: Parçalı bulutlu.(12)

ANTALYA: Parçalı ve az bulutlu.(15)

HATAY: Çok bulutlu, yağmur ve sağanak yağışlı.(7)

MERSİN: Parçalı bulutlu.(12)

ANKARA: Çok bulutlu ve hafif kar yağışlı.(2)

KONYA: Çok bulutlu ve kar yağışlı.(0)

TRABZON: Çok bulutlu, yağmur ve karla karışık yağmurlu, iç ve yüksek kesimleri kar yağışlı.(6)

ERZURUM: Çok bulutlu, aralıklı kar yağışlı.(-2)

KARS: Çok bulutlu, aralıklı kar yağışlı.(-3)

DİYARBAKIR: Çok bulutlu, yağmurlu ve karla karışık yağmurlu, öğle saatlerinden sonra kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların öğle saatlerinden sonra kuvvetli olması bekleniyor.(5)

GAZİANTEP: Çok bulutlu, karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların kuvvetli olması bekleniyor.(2)

SANLIURFA: Çok bulutlu, yağmurlu ve karla karışık yağmurlu, zamanla kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların kuvvetli olması bekleniyor.(5)(ANKA)

(HSN/ÖZK)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@