Bismil Ve Silvan'da Yaralar Sarılıyor: Eğitimde Telafi Programı Uygulanacak

DİYARBAKIR (ANKA) – Diyarbakır İl Milli Eğitim Müdürü Adnan Hurata ve İl Milli Eğitim M&uum...

Haberler 22.11.2015, 14:10
Bismil Ve Silvan'da Yaralar Sarılıyor: Eğitimde Telafi Programı Uygulanacak

DİYARBAKIR (ANKA) – Diyarbakır İl Milli Eğitim Müdürü Adnan Hurata ve İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Metin Direk, son zamanlarda Bismil ve Silvan ilçelerinde meydana gelen terör olayları nedeniyle hasar gören okullarda incelemelerde bulundu.

İlk olarak Bismil’e giden İl Milli Eğitim Müdürü Adnan Hurata ve İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Metin Direk, Bismil İlçe Milli Eğitim Müdürü Aydın Ak tarafından karşılandı. Burada İlçe Milli Eğitim Müdürü AK’tan bilgi alan Hurata, son zamanlarda yaşanan terör olayları nedeniyle zarar gören okullarda onarımın ivedi olarak yürütüldüğünü ve eğitim-öğretim çalışmalarına hızla devam edildiğini belirtti. Hurata, görüşmenin ardından İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü personeli ile de görüşerek, ilçeden ayrıldı.

-ÖĞRENCİLERE TELAFİ EĞİTİM PROGRAMI DÜZENLENECEK-

Daha sonra Silvan’a geçen Hurata ve Direk, ilk olarak Silvan Kaymakamı Murat Kütük ile bir süre görüştü. Görüşmenin ardından Silvan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne geçen Hurata, ilçedeki eğitim-öğretim çalışmaları hakkında İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Ensari’den bilgi aldı. Ensari, “Çatışmalardan dolayı kapanan okullarımızda eğitime kaldığımız yerden devam ediyoruz. Son olaylardan dolayı yaklaşık 8 bin öğrencimiz okullarına devam edemediler. Bu yüzden derslerinde geri kalan öğrencilerimiz için Kaymakamlığımızın da destekleriyle telafi eğitim programı hazırladık. Öğrencilerimizin sınavlara hazırlanması için hafta sonları ilçe genelindeki okulları eğitim-öğretime açacağız. Bin 500 civarında öğretmenimiz hafta sonu ek derslerle öğrencilerimizin derslerindeki telafilerini sağlayacak” dedi.

-“HASAR TESPİT ÇALIŞMALARI HIZLA SÜRÜYOR”-

Görüşmenin ardından ilçede hasar gören okulları da yerinde inceleyen Hurata, “Bildiğiniz gibi son zamanlarda Silvan İlçemizde üzücü olaylar yaşadık. Bu olayların en çok etkilediği alanların başında da eğitim-öğretim gelmektedir. Çocuklarımız bir süre okullarından ayrı kaldılar. Okulların büyük hasar almalarına rağmen öğrencilerimiz yılmadan eğitim-öğretime devam etmeye çalışıyorlar. Hasar gören okullarımızı tek tek gezerek gerekli incelemeleri başlattık. İvedi bir şekilde hasar tespit çalışmalarını tamamlayarak onarım çalışmalarına başlayacağız. Temennimiz bu tür üzücü olayların bir daha yaşanmaması ve çocuklarımız eğitim-öğretimlerini aksatmayacak şekilde devam etmelerini sağlamaktır” şeklinde konuştu.

İl Milli Eğitim Müdürlüğü İnşaat ve Emlak Şubesi personellerinden oluşan heyetin hasar tespit çalışmalarına devam ettiğini belirten İl Milli Eğitim Müdürü, ilçelerdeki yaraların bir an önce sarılacağını da sözlerine ekledi. (ANKA)

(HM/ORH)

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret:OmniTicaret
APK Dayı'dan hile apk indirebilirsiniz.
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@