Bisikletle Türkiye Turu Yapıp, Köy Okullarına Kitap Topluyor

KÖY okullarındaki kütüphanelere kitap desteği için 1 Aralık'ta İstanbul'dan bisikleti ile Türkiye turuna çıkan 25 yaşındaki Eren Yalçın, Mersin'in Erdemli İlçesi'ne ulaştı.

Haberler 19.01.2016, 23:14
Bisikletle Türkiye Turu Yapıp, Köy Okullarına Kitap Topluyor

(Mersin), (DHA)- KÖY okullarındaki kütüphanelere kitap desteği için 1 Aralık'ta İstanbul'dan bisikleti ile Türkiye turuna çıkan 25 yaşındaki Eren Yalçın, Mersin'in Erdemli İlçesi'ne ulaştı.

İstanbul'da özel bir hastanede eczane teknisyeni olarak çalıştığını belirten Eren Yalçın, Türkiye turu için işten ayrıldığını söyledi. Şehir merkezlerindeki okulların kütüphanelerinde çok fazla kitap olduğunu, köy okullarının kütüphanelerinde ise neredeyse hiç kitap olmadığını ifade eden Yalçın, "Ben de köy okullarında bulunan öğrenciler için kitap desteği sağlamak amacıyla Türkiye turuna çıktım. Gittiğim şehir ve ilçelerde köy okullarında belirlediğim kütüphaneler için kitap yardımı istiyorum. Belediyeler, sivil toplum kuruluşları, iş adamları gibi yerlerle görüşüp kitap temini sağlıyorum" diye konuştu.

HEDEF 100 BİN KİTAP

Şu ana kadar 18 ili gezdiğini kaydeden Yalçın, şunları söyledi:

"Şu ana kadar gezdiğim illerden ihtiyaç sahibi okullara yaklaşık 10 bin kitap gönderildi. Görüşmüş olduğum belediyeler, sivil toplum kuruluşları, iş adamlarına okul isimlerini veriyorum. Böylece o okullara kitap gönderiyorlar. Amacım, öğrencilerimizin kitap okuma alışkanlığını kazanması, geliştirmesi ve kitapsız kütüphane kalmamasıdır. Bisikletle yolculuğum 81 il dolaşana kadar devam edecek. Okullar tatil edilmeden bütün illeri gezerek köy okullarına 100 bin kitap desteği sağlanması için çalışacağım."

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret Omni Ticaret
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@