Birleşik Kamu-iş'ten Soma'lı Ailelere Destek

  Galeri Haber için Tıklayın! Birleşik Kamu-iş Konfederasyonu bugün Soma'da gerçekleştirilen Soma Şehit Aileleri ile Dayanışma Yürüyüşüne Destek verdi. Konfederas

Haberler 11.05.2015, 01:06
Birleşik Kamu-iş'ten Soma'lı Ailelere Destek

 

Galeri Haber için Tıklayın!

Birleşik Kamu-iş Konfederasyonu bugün Soma'da gerçekleştirilen Soma Şehit Aileleri ile Dayanışma Yürüyüşüne Destek verdi.

Konfederasyon Genel Başkanı Hasan Kütük, Örgütlenme Sekreteri Barış Düdü, Basın-Yayın Sekreteri Semra Pektopal'ın katıldığı yürüyüşte, Soma'lı şehit aileleriyle bir araya gelindi. 

Şehit madencilerin isimlerinin okunmasıyla başlayan yürüyüşte duygu dolu anlar yaşandı. Maden kazasında şehit olan Bilal Malkoç'un oğlu Emrem, maden ocağında babasını ve dayısını kaybettiğini belirterek, "Babamın fotoğrafını taşıyorum. Babamı özledim. Babamı ve dayımı kaybettim Soma'da maden kazasında. Onları özlüyorum. Bana onları kim getirecek." diye sordu.

Anne Meltem Malkoç ise sebep olanların da aynı acıyı çekmesini istedi. Acılı anne, "Bu dünyada ödemezlerse öbür dünyada inşallah Allah alır bunların hakkını. Nasıl özledim diye yapıyorsa, Allah da onlara böyle evlat acısı, kardeş acısı göstersin. Bu baştakilere göstersin. Kimin ihmali varsa, Allah onlara her şeyi bu dünyada göstersin biz de onların acısını görelim. Bu 301 kişi bunların acısını görsün." şeklinde konuştu. 

'Somayı unutmadık unutmayacağız' pankartı taşıyan grup, yürüyüş boyunca 'Hırsız katil AKP', 'İş kazası değil cinayet', 'Gün gelecek devran dönecek katiller halka hesap verecek' şeklinde slogan attı. 

Yaklaşık bir saat süren yürüyüşün ardından grup, Soma Hükümet Konağı önünde toplandı. Burada konuşan şehit madenci Mustafa Kaya'nın eşi Naciye Kaya, eşinin ekmek parası için gittiği kömür ocağından cenazesinin geldiğini söyledi. Kaya, "Yazıklar olsun diyorum. Madem devlet bizim yanımızda niye sorumluların cezasını çekmesine izin vermiyor. Nerede Enerji Bakanı? Nerede buranın belediye başkanı, nerede? Biz yalnız kalmak istemiyoruz." dedikten sonra bayıldı. 

Birleşik Kamu-iş Konfederasyonu Hasan Kütük yaptığı açıklamada Soma'nın hesabını soracağız diyerek bu güzel insanların her zaman yanında olacaklarını belirtti. 13 Mayıs'ta da tüm örgütümüz ile Soma'da olacağız diyen KÜTÜK, Soma'da yaşanan katliamın sorumluları cezalandırılana kadar bu işin peşini bırakmayacağız dedi.

birleşik kamu-iş soma 13 mayıs

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret Omni Ticaret
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@