Bir öğretmen patlama anında yaşadıklarını anlattı

Bir öğretmen patlama anında yaşadıklarını anlattı

Haberler 11.10.2015, 23:30
Bir öğretmen patlama anında yaşadıklarını anlattı

 

'Tesadüfen hayatta kalanlardan' biri olarak gözlerimle gördüklerim ve yaşadıklarım şunlardır Ankara’daki katliama dair bunlar bilinsin..

'Tesadüfen hayatta kalanlardan' biri olarak gözlerimle gördüklerim ve yaşadıklarım şunlardır:

• Patlama, bulunduğum yerin 20-30 metre kadar ilerisinde gerçekleşti.Patlama noktasından yaklaşık 4 dakika önce geçip şubemizin pankartının yanına gelmiştik.Önce ilk patlamayı duyduk. Yaklaşık 3 saniye arayla kulakları sağır eden ikinci patlama oldu.Geriye dönüp baktığımızda simsiyah yoğun bir duman ve havada parçalanmış dövizler uçuşmaya başladığını gördük.İkinci patlama çok daha şiddetliydi ellerimizle başımızı koruyup geriye sıçradık.

• Ne alanda ne de çevresinde hiçbir polis yoktu.

• Panik ve kaçışma başladı, izdiham olma tehlikesi baş gösterdi. O arada hızlıca ) şu telkinler yükselmeye başladı: “patlayan ses bombasıdır, bu bir provakasyondur, panik yapmayın, sakin olun, ilerleyin!..”

• Patlama olduktan sonra izdiham olmasın diye olağanüstü bir çabayla, kitle Opera köprüsüne doğru hızlıca yönlendirildi. 20 dakika kadar sonra Opera köprüsü tarafından çevik kuvvet polisi ve toma geldi ve kitlenin önüne geçip gaz bombası attı, kitlenin patlama yerine doğru geri kaçmasını sağladı. Biz Gençlik parkına girdik.Opera çıkışından çıktık.O ana kadar katliamın boyutu hakkında bir bilgimiz olmadı.Opera binası önünde yakınlarına ulaşamayıp ağlayanlarla birlikteydik. Önümüzden ard arda ambulanslar geçmeye başladı. Ambulanslar en erken yarım saat sonra gelmeye başladılar. Önümüzden yaralı taşıyan özel araçlar ve taksiler geçmeye başladı.

Patlamanın ardından bütün telefonlar kapandı.Kimse yakınlarına ulaşamadı.Patlamadan sonra olay yerine gelen çevik kuvvet dışında Ankara'nın hiç bir yerinde polis görmedim.Herkes kendi güvenliğini nasıl sağlayacağını bilemeden sokaklarda dolaştı hastanelere gidildi.

( Patlama noktasından geçeli belki 5 dakika ancak olmuştur.Bombanın patladığı yerlerden biri KESK kortejinin en arkasıydı.BTS(Birleşik taşımacılık çalışanları sendikası) ve Eğitim Sen istanbul şubelerinin arasından epey zorlanarak arkadaşlarımla tek sıra el el geçebildik.Çok kalabalıktı yürünmüyordu.Bizim geçttiğimiz yerde 5 dakika sonra bombalardan biri patladı. BTS'den çok arkadaşımızı kaybettiğimizi dün gece öğrendik)

Ebru BAŞARIR - İzmir

guncelegitim.com

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@