Bir Çok İle Yağış Uyarısı

Yağışlar, Çanakkale, Balıkesir, Adana, Hatay, Kahramanmaraş, Sivas, Kayseri, Tokat, Osmaniye, Malatya, Elazığ, Tunceli, Bingöl, Adıyaman, Artvin, Trabzon, Rize ve Diyarbakır’da etkili olacak.

Haberler 02.10.2015, 12:30
Bir Çok İle Yağış Uyarısı

ANKARA(ANKA) - Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nce yapılan son değerlendirmelere göre, Marmara'nın kuzeydoğusu, Batı ve Orta Karadeniz kıyıları, Doğu Karadeniz, Doğu ve Güneydoğu Anadolu ile Çanakkale'nin doğusu, Balıkesir'in kuzeyi, Adana'nın doğusu, Hatay, Osmaniye, Kahramanmaraş, Sivas, Kayseri'nin doğusu ile Tokat'ın sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların, Kahramanmaraş, Osmaniye'nin doğusu, Malatya, Elazığ, Tunceli, Bingöl, Adıyaman, Rize, Artvin çevreleri ile Trabzon doğu, Diyarbakır'ın kuzey ilçelerinde kuvvetli, Rize ve Artvin'in kıyı kesimlerinde çok kuvvetli ve yer yer şiddetli olması bekleniyor.

Hava sıcaklığı, doğu bölgelerde 4 ila 7 derece azalacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor.

Rüzgar, genellikle kuzey, Doğu Karadeniz'in kıyı kesimlerinde batı ve güneybatı yönlerden hafif ara sıra orta kuvvette, Marmara ve Kıyı Ege'de yer yer kuvvetli olarak (30-50 km/saat) esmesi bekleniyor.

-KUVVETLİ YAĞIŞ-

Yağışların, Kahramanmaraş, Osmaniye'nin doğusu, Malatya, Elazığ, Tunceli, Bingöl, Adıyaman, Rize, Artvin çevreleri ile Trabzon doğu, Diyarbakır'ın kuzey ilçelerinde kuvvetli, Rize ve Artvin'in kıyı kesimlerinde çok kuvvetli ve yer yer şiddetli olması beklenirken Meteoroloji, sel, su baskını, heyelan, yıldırım gibi yaşanabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerektiğini bildirdi.

-BAZI İLLERDE HAVA DURUMU-

ANKARA: Parçalı yer yer çok bulutlu. (23)

İSTANBUL: Çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı. (21)

İZMİR: Parçalı ve az bulutlu. (27)

ADANA: Parçalı yer yer çok bulutlu, sabah saatlerinde doğusu sağanak yağışlı. (32)

ANTALYA: Az bulutlu. (30)

SAMSUN: Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinde sağanak yağışlı.(25)

ERZURUM: Parçalı çok bulutlu, sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı. (18)

DİYARBAKIR: Parçalı çok bulutlu, sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların sabah saatlerinde kuzey ilçelerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor. (27)

-BÖLGELERDE HAVA DURUMU-

MARMARA: Çok bulutlu, bölgenin kuzeydoğusu ile Çanakkale'nin doğu, Balıkesir'in kuzeyinin sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

EGE: Parçalı ve az bulutlu, iç kesimlerinin yer yer çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. 

AKDENİZ: Parçalı, iç ve doğu kesimleri yer yer çok bulutlu, Hatay, Osmaniye ve Kahramanmaraş ile Adana'nın doğusunun sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; sabah saatlerinde Kahramanmaraş ile Osmaniye'nin doğusunda yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

İÇ ANADOLU: Parçalı yer yer çok bulutlu, öğle saatlerinde Sivas ile Kayseri'nin doğusunun kısa süreli ve yerel sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

BATI KARADENİZ: Parçalı çok bulutlu, bölgenin kıyı kesimlerinin yerel sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

ORTA VE DOĞU KARADENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, Orta Karadeniz kıyıları ve Doğu Karadeniz ile Tokat çevrelerinin sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Rize ve Artvin çevreleri ile Trabzon'un doğu ilçelerinde kuvvetli, Rize ve Artvin'in kıyı kesimlerinde çok kuvvetli ve yer yer şiddetli  olması bekleniyor.

DOĞU ANADOLU: Parçalı çok bulutlu, yerel sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; sabah saatlerinde Malatya, Tunceli, Elazığ ve Bingöl çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

GÜNEYDOĞU ANADOLU: Parçalı ve çok bulutlu, kuzey ve batısının sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; sabah saatlerinde Adıyaman çevreleri ile Diyarbakır'ın kuzey ilçelerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.  (ANKA)

(HM/ÖZK)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@