Bir AKP'li zırvalarsa ne yapar?

Memur-Sen eski Başkanı AKP milletvekili Ahmet Gündoğdu, Cemaat'i devlete CHP'nin yerleştirdiğini iddia ederek, "Biz fark edinceye kadar zaman geçti... Farkına varınca temizliyoruz" dedi. Tam bir zırva oluşturan bu sözler, sosyal medyada alay konusu oldu.

Haberler 02.09.2016, 23:45
Bir AKP'li zırvalarsa ne yapar?

ABC Gazetesinin buradaki haberine göre

Memur-Sen eski Başkanı AKP milletvekili Ahmet Gündoğdu, katıldığı bir televizyon programında tam anlamıyla saçmaladı. Gündoğdu, Cemaat'i devlete CHP'nin yerleştirdiğini iddia ederek "Biz fark edinceye kadar zaman geçti... Farkına varınca temizliyoruz" dedi.

CHP'nin 40 yıldır tek başına iktidara bile gelmediğini anımsatan izleyiciler, sosyal medyada Ahmet Gündoğdu'nun sözlerini alay konusu yaptı. Bu sözler, Cemaatle 11 yıl örtülü iktidar ortaklığı yapan ve cumhuriyeti birlikte boğazlayan AKP'nin şaşkınlığının ve suçu üstünden atma teşalışının ifadesi olarak yorumlandı.

Ancak Gündoğdu Cemaat'i öve bitiremediği konuşmalarını unuttu. Gündoğdu, 2011 yılında "Fethullah Hoca cemaatinin de Türkçe olimpiyatları ve Türk okullarıyla yaptığı hizmetlerin tartışmaya açılmasını doğru bulmuyoruz. Bu hizmetlere destek olamayanlar bari gölge olmasınlar." demişti.

CNN Türk'te Şirin Payzın'ın sunduğu 'Ne oluyor?' programına katılan AKP Milletvekili Ahmet Gündoğdu'dan akıllara zarar bir çıkış geldi. Gündoğdu, Cemaat'i devlete CHP'nin yerleştirdiğini iddia etti.

Programa katılan CHP'li Öztürk Yılmaz, Gündoğdu'ya "Siz bu kafayla giderseniz sürekli darbeyle karşılaşacaksınız. Çünkü Cemaat'i siz yerleştirdiniz, demokrasiden anlamıyorsunuz" dedi.

Bu sözler üzerine oldukça ilginç bir çıkış yapan Ahmet Gündoğdu, "FETÖ'yü devlete siz yerleştirdiniz, biz fark edinceye kadar zaman geçti. Seyfi Oktay ve adamları yerleştirdi. Biz farkına varınca temizliyoruz" cevabını verdi.

 

CHP'li Öztürk ise "Ne istediler de vermedik diyen biz miyiz" karşılığını verdi

FETHULAH GÜLEN'İ BÖYLE ÖVMÜŞTÜ

Cemaat'in devlete sızmasını AKP öncesi döneme bağlayan Ahmet Gündoğdu, Fethullah Gülen'i öve öve bitiremediği, hatta Cemaat'e yapılan operasyonları eleştirdiği konuşmalarını unuttu.

2011'de Türkçe olimpiyatlarını öven Gündoğdu şunları söylemişti:

"Hizmetlerin durdurulma çağrısı yapılıyor. Keşke siyasi partiler referandumda bu milletin ne dediğini okuyabilseler. Keşke geçmişlerinde milli manevi değerlere önem verdiğini söyleyen siyasi partiler 12 Eylül referandumunda darbecilerle ve daha önce 'tu kaka' ilan ettikleriyle aynı safta nasıl yer alabildiklerini bir çek edebilseler.

Biz tüm cemaatlerin bu ülkeyi tanıtma adına yaptığı her şeyi alkışlarız. Fethullah Hoca cemaatinin de Türkçe olimpiyatları ve Türk okullarıyla yaptığı hizmetlerin tartışmaya açılmasını, şaibe altında bırakılmasını doğru bulmuyoruz. Bugün geçmiş onlarca yılda devletin yapması gerekip de yapamadığı birçok hizmetin bu Cemaat aracılığı aracılığıyla yapıldığını, güzel ülkemizi dünyaya tanıttıklarına tanıklık ediyoruz. Bu hizmetlere destek olamayanlar bari gölge olmasınlar."

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret Omni Ticaret
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@