Bingöl Valiliği: 3 askerin şehit edilmesyle ilgili 17 kişi hakkında adli işlem başlatıldı

BİNGÖL Valiliği, Karlıova İlçesi'nde dün askeri aracın geçişi sırasında meydana gelen ve 3 askerin şehit olduğu bölütü terör örgütünün bombalı saldırısı ile ilgili olarak 17 kişi hakkında adli işlem başlatıldığını açıkladı..

Haberler 16.08.2015, 21:48
Bingöl Valiliği: 3 askerin şehit edilmesyle ilgili 17 kişi hakkında adli işlem başlatıldı

BİNGÖL Valiliği, Karlıova İlçesi'nde dün askeri aracın geçişi sırasında meydana gelen ve 3 askerin şehit olduğu bölütü terör örgütünün bombalı saldırısı ile ilgili olarak 17 kişi hakkında adli işlem başlatıldığını açıkladı.

Bingöl Cumhuriyet Başsavcılığı, PKK'lıların yola döşenen el yapımı patlayıcıyı infilak ettirmesi sonucu Jandarma Astsubay Muhammet Gürlek, Jandarma Uzman Çavuş Haşim Dirik ve Jandarma Uzman Çavuş Musa Saydam'ın şehit olduğu bombalı saldırı ile ilgili soruşturma başlattı. Bingöl Valiliği'nden yapılan yazılı açıklamada, soruşturma kapsamında şu ana kadar 17 kişi hakkında adli işlem başlatıldığı belirtildi. Açıklamada şu ifadelere yer verildi:
"15 Ağustos 2015 Cumartesi günü saat 08.10 sıralarında Bingöl - Erzurum karayolu Karlıova ilçesi Hacılar Köyü mevkiinde bölücü terör örgüt mensupları tarafından karayolunun trafiğe kapatılması olayı ile ilgili olaya müdahale eden TTZA (Cobra) aracının geçişi esnasında, bölücü terör örgüt mensuplarının yola döşemiş olduğu uzaktan komutalı el yapımı patlayıcının patlatılması olayının faillerinin ortaya çıkarılması amacı ile devam eden soruşturma kapsamında 17 şahıs hakkında adli işlem başlatılmıştır."

 

 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
banner1037

Gelişmelerden Haberdar Olun

@