Bin ton bombayı görmediler, şehit cenazesinde çakmak topladılar

Müyesser Yıldız yazdı: Bin ton bombayı görmediler, şehit cenazesinde çakmak topladılar

Haberler 09.09.2015, 17:25
Bin ton bombayı görmediler, şehit cenazesinde çakmak topladılar

Dün Iğdır'daki katliamda tam 13 polisimiz şehit oldu.

Teröristler, yola yaklaşık bin ton bomba döşemişti. Polisleri taşıyan servis aracının geçişi sırasında patlattılar.

İşte bu katliamda şehit olan polis memurlarından Fehmi Şahin ile Ali Koç bugün Ankara Kocatepe Camii'nde kılınan cenaze namazından sonra toprağa verildi.

Bin ton bomba yola döşenirken görmeyen, duymayan devletimiz, polislerin cenazesinde ne yaptı biliyor musunuz? Törene katılan vatandaşların çakmaklarını topladı. Kolilerce çakmak!..

Dirisini koruyamadık, bari ölüsünü koruyalım çabası mıydı? Sanmam, Cumhurbaşkanı Erdoğan başta olmak üzere tüm devlet orada olduğu içindi herhalde.

GAZİNİN İSYANI: SURİYELİ OLSAM GİRERDİM       

Devletlûlarının katıldığı her şehit cenazesinde yoğun güvenlik önlemi alınıyor da bugünkü daha bir başkaydı. Kocatepe Camii'nin giriş ve çıkışları Başbakanlık korumalarının gözetiminde yapıldı. 

Gazilere bile zorluk çıkarıldı. Öyle ki, bir gazi, “Suriyeli olsam, elimi kolumu sallayarak, girerdim” diye isyan etti.

ŞEHİDİN ANNESİ NE DEMEK İSTEDİ?

Cenaze törenine önceki Cumhurbaşkanı Abdullah Gül de katıldı.

Şehit polislerden Fehmi Şahin'in Cumhurbaşkanlığı döneminde Gül'ün korumalığını yaptığı, Gül'ün ayrılmasından sonra Iğdır'a tayin edildiği biliniyor.

Erdoğan geldikten sonra Gül dönemi korumalarının tamamına yakının dağıtıldığı, bunun da “paralel” gerekçesiyle yapıldığı, şehit polis Şahin'in de bu kapsamda Iğdır'a gönderildiği iddiaları vardı. 

Şehidin annesinin, başsağlığı dileyenlere gözyaşları içerisinde şunları söylediği duyuldu:

“Dağlara, taşlara, ırmaklara yalvardım. Olmadı, 2 yıl için değer miydi? Oğlum, şahinim gitti artık, ne söyleseniz faydası yok!..”

Acılı anne acaba ne demek istedi? “Paralel” operasyonunu ve oğlunun tayinini durduramamanın sitemini mi etti?

Erdoğan da başsağlığı diledi şehidin annesine. Ancak etrafı etten duvarla örüldüğü için, ne konuştukları duyulamadı.

Diğer şehit polis Ali Koç; Gencecik bir eş, minicik bir kız çocuğu bıraktı geride. Tören boyunca heykel gibi duran acılı eş, eşinin naaşına dokunduktan sonra gözyaşlarını tutamadı.

ÇÖZÜMÜ ÖCALAN MI BULACAK?

Yoğun güvenlik önlemlerine rağmen törene katılan vatandaşlar, naaşların uğurlanması sırasında sık sık, “Şehitler ölmez vatan bölünmez” sloganı atıp, tekbir getirirken, bazı vatandaşların da Erdoğan Camii'den ayrılırken, “Elin Arabı için ulusal yas ilân ettin. Bu kadar şehit var, ne bekliyorsun?.. Çözümü Öcalan mı bulacak?” diye bağırdığı duyuldu.

AKAR-SİNİRLOĞLU NE KONUŞTU?

Şehitlerin naaşları ambulanslara konduğunda, Erdoğan hariç tüm devlet erkânı alandaki yerlerini alıp, onları son yolculuğuna uğurladı.

Bu esnada yan yana duran Dışişleri Bakanı Feridun Sinirlioğlu ile Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar'ın defelarca birbirlerinin kulaklarına eğilerek, konuştuğu dikkat çekti.

Gül de uğurlamada hazır bulundu. Erdoğan'ın aksine naaşlar gittikten sonra aracına binen Gül, alandan ayrılırken arabanın camını açıp, vatandaşları selamlamayı da ihmal etmedi. 

YALÇIN TOPÇU: YETKİLİLERDEN HESAP SORULMALI

Törenden ayrılırken, seçim hükümetinde Kültür ve Turizm Bakanı olan Büyük Birlik Partisi eski Genel Başkanı Yalçın Topçu'yla karşılaştım.

Hükümetin terörle mücadelede kararlı olduğunu anlattıktan sonra Iğdır'daki katliamla ilgili vahim iddia hakkındaki görüşünü paylaştı.

Bilindiği gibi 27 Ağustos'ta aynı güzergâhta yine sınır kapısında görevli polisleri taşıyan servis aracına teröristlerce ateş açılmış ve bir polis yaralanmıştı.

İddia o ki, gerek ilk saldırı, gerekse ikinci katliam öncesinde talep edildiği halde polislere zırhlı araç verilmemişti.

Yalçın Topçu işte bu konuda, “Daha önce bir saldırı olmuş. Buna rağmen polisler niye normal araçla gönderiliyor? Yetkililerden mutlaka bunun hesabının sorulması gerekiyor” dedi.

İnşallah sorulur, inşallah yetkililer artık biraz de iğneyi kendilerine batırmaya başlar!..

Şehitlerimize Allah'tan rahmet diliyorum. Ailelerinin ve milletimizin başı sağolsun.

Müyesser Yıldız

Kaynak: Odatv.com

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret:OmniTicaret
APK Dayı'dan hile apk indirebilirsiniz.
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@