Bilim Kurulu Üyesinden Kritik Uyarı: "İstanbul Koptu Gidiyor, Felaket Bağıra Bağıra Geliyor!"

Habertürk köşe yazarı Muharrem Sarıkaya, Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Levent Akın ile koronavirüs salgını üzerine yaptığı görüşmeyi bugünkü köşesine taşıdı. İstanbul için kritik uyarıda bulunan Levent Akın, salgında ikinci zirvenin yapılmasına dair endişesini açıkladı.

Bilim Kurulu Üyesinden Kritik Uyarı: "İstanbul Koptu Gidiyor, Felaket Bağıra Bağıra Geliyor!"

Türkiye'de vatandaşlar koronavirüs salgınınde gelinen son durumu merak ediyorlar. Bu konuda en çok güvenilen isimler ise Bilim Kurulu üyeleri oluyor. Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Levent Akın, salgındaki son durumu Habertürk köşe yazarı Muharrem Sarıkaya'ya açıkladı.

İSTANBUL'A KORONAVİRÜS UYARISI!

Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Levent Akın ile yaptığı görüşmeyi bugünkü köşesin etaşıyan Muharrem Sarıkaya, önemli bir bilim adamının kritik uyarılarını okuyucularıyla paylaştı. Levent Akın'ın yaptığı uyarıların daha önce doğru çıktığına atıf yapan Muharrem Sarıkaya, İstanbul'a dair uyarıyı kaleme aldı.

İSTANBUL KOPTU GİDİYOR!

İstanbul'u bekleyen tehlikeyi açıklayan Levent Akın, “İstanbul koptu gidiyor. İşverenlere ısrarla mesaisaatlerini değiştirin diyoruz ama dinlemiyorlar. İstanbul'da bir süre sonra koronavirüse yakalanan insan sayısında yükselme olmaması imkansız hale gelecek. Önlemlere uyan insanların sayısı artık çok azalmaya başladı. Kalabalık ortamlar yeniden artmaya başladı. Bunlara mutasyonlu koronavirüsü eklediğimizde felaketin bağıra bağıra geldiğini görüyoruz.” dedi.

Sadece vatandaşların değil kurumların da duyarsız olduklarını söyleyen Levent Akın, “Kurumlar salon toplantıları yapıyorlar ve bundan büyük rahatsızlık duyuyoruz. Son günlerde Boğaziçi Üniversitesi eylemleri var. Çocuklar orada iç içe duruyorlar. Bir kısmı maske bile takmıyor. İstanbul'u çok kötü günler bekliyor olabilir. Tedbirlere yeniden sarılmamız gerekir.” açıklamasını yaptı.

Kamugundemi.com

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@