Bilim Kurulu Toplandı! Fahrettin Koca'nın Yaz Müjdeleri Bekleniyor! Açılma, Aşılama, Normalleşme

Yaz döneminde uygulanacak kararlar hakkında Bilim Kurulu toplandı. Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısına tavsiye kararları sunan Bilim Kurulu'nun önümüzdeki dönemde uygulanacak tedbirlere ilişkin yeni tavsiyeleri açıklaması bekleniyor.

Bilim Kurulu Toplandı! Fahrettin Koca'nın Yaz Müjdeleri Bekleniyor! Açılma, Aşılama, Normalleşme

İçişleri Bakanlığı normalleşme sürecine ilişkin kararları açıkladı. 17 Mayıs - 1 Haziran tarihleri arasında uygulanacak olan tedbir kararlarını açıklayan İçişleri Bakanlığı 1 Haziran sonrası için Kabine Toplantısından alınacak yeni kararları beklemeye başladı. 

1 HAZİRAN SONRASI İÇİN KARARLAR BEKLENİYOR

1 Haziran tarihi normalleşme süreci için büyük önem arz ediyor. Yaz döneminin başlayacak olması, turizm sezonunun kaybedilmemesi ve normalleşmenin başlaması için en önemli aşama ise içinde bulunduğumuz dönem. Bu sürece ilişkin ise Bilim Kurulu yeni bir toplantı gerçekleştiriyor. 

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca başkanlığında gerçekleştirilecek olan Bilim Kurulu toplantısından yeni döneme dair müjdeler bekleniyor. 

Bilim Kurulundan çıkması muhtemel müjdeler ise yine Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tarafından ilan edilecek. Peki bilim kurulunun hangi konularda nasıl müjdeler vermesi bekleniyor. İşte yeni dönem için ilan edilmesi beklenen o müjdeler.

1 Haziran Sonrası için Kulislerde Konuşulan Müjdeler

1 Haziran'dan itibaren vaka sayılarının durumuna da bakılarak normalleşme adımları genişleyecek.

1 Haziran'dan sonra kafe, restoran, lokanta gibi yerlerin açılabileceği konuşuluyor ancak kapalı alanlar kullanılmaması sadece dış alanların yüzde 50 oranla kullanılması planlanıyor. 

Haftasonu sokağa çıkma yasaklarında Cumartesi günü uygulanacak yasakların kaldırılması planlanıyor.

Normalleşme sürecinde, şuan 21.00 olarak uygulanan akşam yasaklarının da esnetilmesi gündemde. 

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'DA İŞARET ETMİŞTİ

Cumhurbaşkanı Erdoğan son kabine toplantısında 1 Haziran tarihi üzerinde durmuştu. 1 Haziran'a kadar uygulanacak olan yasaklara dair açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan 1 Haziran sonrası için ise 1 Haziran'dan itibaren başlayacak kademeli normalleşmenin 2. etabının planladığını ifade etmişti. 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@