Bilal Erdoğan pirini açıkladı

Dünya Etnospor Konfederasyonu tarafından organize edilen Etnospor Kültür Festivali sona erdi...

Haberler 29.08.2016, 14:18 29.08.2016, 15:28
Bilal Erdoğan pirini açıkladı
Odatv.com'un buradaki haberine göre; Dünya Etnospor Konfederasyonu tarafından organize edilen Etnospor Kültür Festivali sona erdi.

Festivalde, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın oğlu ve Etnospor Konfederasyonu Genel Başkanı Bilal Erdoğan'ın sözleri dikkat çekti.

Akşam gazetesinin haberine göre Erdoğan, ok atma oyunuyla ilgili de "Bizim pirimiz Sa'd b. Ebi Vakkas'tır. Ok keyif için atılmış bir şey değildir. Kişisel gelişim için önemlidir. 'Sen atmadın aslında Allah attı' ayeti kerimesi anlayışıyla bütünleşerek yapılan bir şeydir. Hedefe ulaşırsa 'Allah'ın takdiriyle benim gayretimin karşılığı olacak' manasına gelir" ifadelerini kullandı.

EBİ VAKKAS KİMDİR

Osmanlıcada keman=yay, keş=çeken demektir. Kemankeş de yay çeken, yâni okçulara verilen ad. Ashâb-ı Kirâm arasında Aşere-i Mübeşşere'den olan Sa'd b. Ebî Vakkas, Hz. Muhammed'in de iltifâtını kazanacak kadar okçuluğundaki yeteneği sebebiyle kemankeşlerin pîri addediliyor.

Hz. Muhammed'in “Anam babam sana feda olsun” iltifâtını ömrü boyunca tek bir kişi için yaptığı rivayet edilir. O kişinin de Sa'd b. Ebî Vakkas olduğu aktarılır.


 
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@