Beytüşşebap'ta Askere Saldıran Teröristler Geride 34 Ölü Bıraktı

Şırnak’ın Beytüşşebap ilçesinde güvenlik güçlerine iki ayrı saldırı düzenleyen bölücü teröristlere yapılan operasyon sonucu 34 terörist öldürüldü.

Haberler 25.09.2015, 17:49
Beytüşşebap'ta Askere Saldıran Teröristler Geride 34 Ölü Bıraktı

-Beytüşşebap’ta dün gece iki asker şehit oldu.

ANKARA (ANKA)  - Şırnak’ın Beytüşşebap ilçesinde güvenlik güçlerine iki ayrı saldırı düzenleyen bölücü teröristlere yapılan operasyon sonucu 34 terörist öldürüldü.

TSK’nın internet sitesinde yayınlanan Basın Açıklaması’nda Bölücü Terör Örgütü mensuplarınca, Şırnak’ın Beytüşşebap ilçesinde Güvenlik Güçlerine 24 Eylül günü saat 23.00'da ve 25 Eylül günü saat 5.40'ta iki saldırı düzenlendiği bildirildi.

Açıklamada, “Her iki saldırıda da teröristlerce açılan ilk ateş esnasında iki Kahraman silah arkadaşımız şehit olmuş; biri Geçici Köy Korucusu olmak üzere dokuz Kahraman silah arkadaşımız ise hayati tehlike arz etmeyecek şekilde yaralanmışlardır. Yaralı personelin tedavilerine Şırnak Asker Hastanesi'nde devam edilmektedir” denildi.

Terörist saldırısına maruz kalan birliklerin derhal karşılık verilerek teröristlere önemli ölçüde zayiat verdirildiğini açıklayan TSK şöyle devam etti:

“Bilahare insansız hava aracı, hava kuvvetleri ve helikopterler desteğinde uzman personelden oluşan birliklerimiz tarafından yapılan koordineli operasyonlar sonucunda, şu ana kadar toplam 34 terörist silah ve malzemeleri ile birlikte etkisiz hale getirilmiştir. Bölgede devam eden operasyonlar kapsamında, etkisiz hale getirilen terörist sayısında artış olacağı değerlendirilmektedir. Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu menfur saldırılarda hayatını kaybeden aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet, şehitlerimizin değerli ailelerine, yakınlarına, Türk Silahlı Kuvvetleri mensuplarımıza ve Yüce Türk Milletine başsağlığı ve sabır, saldırıda yaralanan Kahraman silah arkadaşlarımıza ve Geçici Köy Korucumuza acil şifalar temenni ediyoruz.” (ANKA)

(ORH/ÖZK)

 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@