Beyoğlu'nda 'Şehitler İçin Ayağa Kalkıyoruz″ yürüyüşü

 "ŞEHİTLER İçin Ayağa Kalkıyoruz" sloganıyla sosyal medya üzerinden örgütlenerek Beyoğlu Tünel'de toplanan bir grup Galatasaray Meydanı'na kadar yürüdü..

Haberler 16.08.2015, 19:59
Beyoğlu'nda 'Şehitler İçin Ayağa Kalkıyoruz″ yürüyüşü

"ŞEHİTLER İçin Ayağa Kalkıyoruz" sloganıyla sosyal medya üzerinden örgütlenerek Beyoğlu Tünel'de toplanan bir grup Galatasaray Meydanı'na kadar yürüdü.

Yaklaşık 500 kişilik grup, yürüyüş sırasında 'Şehitler ölmez / vatan bölünmez', 'Polise uzanan eller kırılsın', 'Askere uzanan eller kırılsın' ve 'Kahrolsun PKK' şeklinde sloganlar atarken, 'Şehitler Ölmez Vatan Bölünmez' yazılı büyük bir pankart taşıdı.

Grupta bulunan kişiler sık sık bozkurt işareti yaparken, bazı kişilerin de başına 'Şehitler Ölmez' yazılı şerit taktıkları görüldü.

Ellerinde Türk Bayrakları ile yürüyen grup, Galatasaray Meydanı'ndan Taksim Meydanı'na yürümek isteyince, Galatasaray Lisesi önünde bekleyen polis ekipleri tarafından durduruldu. Bunun üzerine grup, Galatasaray Lisesi önünde saygı duruşunda bulunup İstiklal Marşı'nı söyledi. Ayrıca, grup adına konuşmalar yapıldı.

Kalabalık, yaklaşık 45 dakika süren eylemin ardından olaysız şekilde dağıldı.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
banner1037

Gelişmelerden Haberdar Olun

@