BESYO sınavı adayları bayılttı

SİVAS Cumhuriyet Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu (BESYO) özel yetenek sınavlarında 800 metre koşan kadın öğrenci adayları, 30 dereceyi aşan hava sıcaklığı nedeniyle zor anlar yaşadı. Baygınlık geçiren öğrencilere sağlık...

Haberler 14.07.2016, 18:33
BESYO sınavı adayları bayılttı
SİVAS Cumhuriyet Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu (BESYO) özel yetenek sınavlarında 800 metre koşan kadın öğrenci adayları, 30 dereceyi aşan hava sıcaklığı nedeniyle zor anlar yaşadı. Baygınlık geçiren öğrencilere sağlık ekipleri müdahale etti.

Cumhuriyet Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulu'na alınacak 100 adayın özel yetenek sınavları bugün başladı. BESYO Spor Salonu'nda 30 metre koşan kadın adaylar daha sonra kampüs içerisindeki stadyumun atletizm pistinde 800 metrelik koşuya katıldı. 32 derece sıcaklık altında yapılan koşuda bazı adaylar yarışı yarıda bıraktı. Yarışı tamamlayan adaylar ise koşu sonrası baygınlık geçirdi. Baygınlık geçiren öğrencilere alanda hazır bulunan 112 Acil Servis ekipleri müdahale etti. Toplamda 100 öğrencinin alınacağı okula girebilmek için 157'si kadın, 822'si erkek olmak üzere 979 aday başvuruda bulundu. BESYO Müdürü Doç. Dr. Murat Kangalgil, koşularda başarılı olan 105'i kadın 195'i erkek olmak üzere 300 kişinin koordinasyon sınavlarına girmeye hak kazanacağını söyledi. Sınavlar yarın da devam edecek.
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@