Berkin Elvan'ın Babası: Kan, Kanla Yıkanmaz

ANKARA (ANKA) - Çağlayan Adliyesi'nde Berkin Elvan Davası'na bakan savcı Mehmet Selim Kiraz'ın yasadışı sol örgütü DHKP-C üyelerince rehin alınmasına ilişkin CHP Tunceli Milletvekili Hüseyin Aygün ile görüşen Berkin Elvan'ın

Haberler 31.03.2015, 13:42
Berkin Elvan'ın Babası: Kan, Kanla Yıkanmaz

ANKARA (ANKA) - Çağlayan Adliyesi'nde Berkin Elvan Davası'na bakan savcı Mehmet Selim Kiraz'ın yasadışı sol örgütü DHKP-C üyelerince rehin alınmasına ilişkin CHP Tunceli Milletvekili Hüseyin Aygün ile görüşen Berkin Elvan'ın babası, "Oğlum öldü ama başka biri ölmesin. Savcı serbest bırakılmalı. Kan kanla yıkanmaz" dedi.

Konuya ilişkin Twitter hesabından bir açıklama yapan CHP'li Aygün, ilk olarak "Berkin Elvan dosyasının savcısı Kiraz'ın rehin tutulması sona ermelidir, biz polislerin yargılanmasını ve adalet istiyoruz, intikam değil" değerlendirmesinde bulundu. Ardında da Berkin Elvan'ın babası Sami Elvan ile görüştüğünü açıklayan Aygün, "Baba Sami Elvan ile telefonda görüştüm. Sami baba, 'Oğlum öldü ama başka biri ölmesin. Savcı serbest bırakılmalı. Kan kanla yıkanmaz' dedi" sözlerini aktardı.

Baba Sami Elvan ayrıca kimsenin burnunun kanamasını istemediğini vurguladı. 

Berkin Elvan Twitter adresinden "Ben Sami Elvan!" noto düşülerek paylaşan mesajda, "Kimsenin burnunun dahi kanamasını istemiyorum. Sadece adalet istedim bugüne kadar ve sadece adil bir yargılama istiyorum" denildi. (ANKA)

(ÜNS/ÖZK)

 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@