Berfin Mirmend Kimdir?

Gelişen teknoloji ile birlikte insanlar artık telefonlarından bütün dünyayı yazılı ve görsel olarak takip etmektedir. Zevkinize uygun müzik türlerini, yeni çıkan sanatçıları, beğendiğiniz şarkıcıların son çıkan albümlerini internette yer alan uygulamalar ve çeşitli siteler yoluyla ulaşabilirsiniz.

Gündem 27.12.2020, 23:14 27.12.2020, 23:22
Berfin Mirmend Kimdir?

Gelişen teknoloji ile birlikte insanlar artık telefonlarından bütün dünyayı yazılı ve görsel olarak takip etmektedir. Zevkinize uygun müzik türlerini, yeni çıkan sanatçıları, beğendiğiniz şarkıcıların son çıkan albümlerini internette yer alan uygulamalar ve çeşitli siteler yoluyla ulaşabilirsiniz. Son dönemde adından söz ettiren Berfin Mirmend ise sesiyle ve güzelliği ile öne çıkan sanatçılardan bir tanesidir. Bu anlamda Berfin Mirmend kimdir? Sorusu merak edilenler arasında yerini almıştır.

Yakın zamanda ün kazanan yorumcular arasında yer alan Berfin Mirmend, geniş bir dinleyici kitlesine ulaşmayı da başarmıştır. Esasında Bitlis’li bir ailenin çocuğu olan yetenekli yorumcu; İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Geniş bir dinleyici kitlesine ulaşmayı başaran Berfin Mirmend, henüz ilkokul yıllarında dahi müzik derslerindeki başarısıyla dikkatleri üzerine çekmiştir. İnternetin yaygınlaşması sonrasında pek çok yorumcunun yaptığı gibi internet platformundan müzik yapmaya başlamıştır. Böylece günümüz koşullarında tanınan bir yorumcu olabilmeyi de başarmıştır.

Berfin Mirmend Aslen Nerelidir?

Berfin Mirmend aslen tarihi ile öne çıkan Bitlis’ in Tatvan İlçesindedir. Ancak burası doğum yer değildir. 2004 yılında İstanbul da doğmuştur. İlkokulu İstanbul’un Bağcılar İlçesinde tamamlamıştır. Kendisi şu an lise öğrenimine devam etmektedir. Okul ve müzik çalışmalarını beraber yürütmektedir. 16 yaşında olmasına rağmen sesiyle birçok insanı kendisine hayran bırakmıştır.

Halen İstanbul da ailesi ile birlikte Başakşehir İlçesinde ikamet etmektedir. Küçük yaşlarında İstanbul da 23 Nisan gösterilerinde ve okuldaki müzik derslerinde şarkılar söylermiş. Babası da kendisi gibi bir ses sanatçısıdır. Kendi ifadesi ile babasından etkilenmiş olup bu doğrultuda bu işin eğitimini almak istiyor. Konservatuvar okuyarak kendini sürekli yenilemek ve geliştirmek istemektedir.

Babasının üzerinde çok fazla emek verdiğini, o olmadan bu kadar ilerlemeyi başaramayacağını söylemektedir. Berfin Mirmend yine babasının yardımları ile halen profesyonel klipler çekmektedir. Bu arada düğün, nişan gibi organizasyonlarda da şarkı söylemektedir. Babası Resul Mirmend ise kızına her konuda yardımcı olmaktadır. Kızının bu başarısı ile gurur duymaktadır. Bu yaşta böyle bir sese sahip olmasını Allah vergisine bağlamaktadır.

Berfin Mirmend Hangi Tür Şarkılar Söyler?

Kendisi Kürt kökenli olduğu için bu dilde şarkılar söylemeyi tercih etmiştir. Özellikle duygusal ağırlıklı müzikleri ile popüler olmaya başlamıştır. Sesini ve şarkılarını sürekli dinlemek için arama motoruna Berfin Mirmend indir yazmak yeterlidir. Etkili sesi ile müzik piyasasında uzun yıllar adını duyacağımız biri olacaktır.

En çok izlenen ve dinlenen şarkısı ise Xeticeye yani Türkçe ismi ile Hatice’dir. İnternette kliplerini bulabileceğiniz Berfin Mirmend’ in takipçi sayısı da hızla artmaktadır. Kliplerine birçok beğeni ve yorum gelmektedir. Bunun yanında Türkçe söylediği şarkılar da büyük beğeni toplamaktadır. Yârim derdini ver bana ve şirine isimli parçalarının izlenme ve dinlenme sayıları oldukça yüksektir. Berfin Mirmend’in çok daha fazla şarkısını bedava mp indir sitelerinde bulabilirsiniz.

2019 yılında çıkardığı O Yar Gelir ve Kürtçe şarkılardan oluşan Edi Naye isimli albümlerini piyasaya çıkartarak izleyicilerin beğenisine sunmuştur. Albümlerini çıkarak hedeflerine bir adım daha yaklaşan sanatçı Edi Naye isimli şarkısının sözlerini yazarak bestesini de kendisi yapmıştır. Aynı zamanda bu şarkıya bir de klip çekilmiştir. Oldukça popüler müzik uygulamalarında da şarkıları yer almaktadır.

Sanatçı özellikle duyguların yoğun olarak yaşandığı Kürt coğrafyasından gelmiştir. Bu yüzden söylediği şarkıları duygu yüklü ve anlamlıdır. Yârim Derdini Ver bana adlı şarkısında belirtilen yârim derdini ver bana, dermanın olayım senin, bülbül gibi cemaline, aşığın olayım senin örnek olarak verilebilir.

Berfin Mirmend’in Müzik Çalışmalarındaki İlhamı

Müziği sevdiğini bütün dünyasının müzik olduğunu söyleyen Berfin Mirmend’in aslında çok büyük hedefleri yok. Kendisi iyi bir insan olmak ve ülkesine faydalı işler yapmak istiyor. Müzik konusunda kendisini yetiştirmek istiyor. Söylediği şarkıların içine en derinine inip o duyguları yaşadığını ifade ediyor.

Güçlü bir söz ve güçlü bir beste ile tamamlanan şarkıların duyguları çok iyi yansıttığını düşünüyor. Ailesinin desteğini her zaman yanında hissediyor. Son yıllarda akustik klipler moda ve trend olduğu için bu klipleri çekmektedirler. Stüdyo çalışmalarının yanı sıra sahne çalışmaları devam etmektedir.

Sosyal medyada da kendisine oldukça yoğun ilgi gösterilmektedir. İzleyici ve dinleyicilerinden olumlu tepkiler alan Berfin Mirmend bunun müziğine yansıdığını, kendisini motive ettiği söylemektedir. Sesinin Allah tarafından kendisine bir hediye olduğunu, kendini bu konuda oldukça şanslı hissediyor.

Sanatçı besteci ve söz yazarı Ceyhan PORSUK ile çalıştığını, farklı ve güzel eserler ürettiğini belirtiyor. Aynı zamanda onun eserlerini okumaktan büyük keyif aldığını da ilave ediyor. Berfin Mirmend aynı zamanda kitap okumayı ve seyahat etmeyi de çok sevmektedir. Böylelikle kendini geliştirerek iyi bir birey olmak istemektedir. İlk hedefi müzik öğretmeni olmaktır. Bu yolda sonuna kadar ilerlemek istemektedir.

Berfin Mirmend Konserleri

Berfin Mirmend özellikle Kürt vatandaşlarımızın yoğun ilgi gösterdiği bir sanatçıdır. Şarkılarını genellikle Kürtçe dilinde söylemektedir. Bu yüzden izleyicileri ve takipçilerinin çoğunluğunu bu insanlarımız oluşturmaktadır. Son zamanların en popüler seslerinden biri haline gelen Berfin Mirmend Kürtçe mp3 indir aramalarında şarkıları çok sayıda indirilmektedir. Konser vermek sanatçının en büyük hayalleri arasında yer almaktadır. Bu konuda çalışmaları vardır, en kısa zamanda bu dileğini gerçekleştirmek istemektedir. İyi projelerde yer almak istediğini belirtmiştir.

Remzi Özkan Benzerliği Dikkat Çekti!

Kısa müzik hayatı içerisinde başına ilginç olaylarda gelmiştir. Yetiş Sevdiğim adlı şarkının tüm okumalarını bitirdiklerini ve çok sevdiği bir türkü olduğunu belirtmiştir. Harika bir çalışmaya ekip arkadaşları ile birlikte imza attıklarını ifade etmiştir. Ancak tanıtımı yayınlanan şarkının bir saat sonra yayından kaldırıldığını belirten sanatçı bu olaya çok üzülmüştür. Kaldırılma nedeni ise türkünün giriş kısmının Remzi ÖZKAN’ın eserine çok benzemesidir.

Remzi ÖZKAN’ın uyarıları sayesinde haliyle türkü yayından kaldırılmıştır. Beraber yapılan toplantılar neticesinde kişinin haklı olduğu tespit edilerek çok kısa sürede şarkının yeni hali yapılmıştır. Sanatçı heyecan içinde oldukları için böyle bir olayı fark edemedikleri ancak şarkının yeni formatta çok tutulduğunu belirtmiştir. Bu şarkının bu olay aracılığı ile yeni formatta yayınlanmasının daha güzel sonuçları olmuştur.

Berfin Mirmend Dinleyici Sayısını Arttırıyor!

Berfin Mirmend’ in sevdikleri ve izleyicileri bu şarkıyı oldukça beğenmiştir. Takipçilerin geri dönüşleri çok olumlu olmuştur. Sanatçı bu şarkıyı okurken büyük keyif aldığını, iyi ki yeni formatında kendi tarafından seslendirildiğini söylemiştir. Dolayısıyla beraber çalıştığı ekibin işinde oldukça dikkatli ve titiz olduğu görülmektedir. Yaşanan olumsuz durumlar bazen güzel bir olayın nedeni olmaktadır.

Babasının ses sanatçısı olması nedeniyle küçük yaşlardan itibaren babasının sesiyle büyüdüğünü söylemiştir. Sadece müzik sektöründe değil hayatın her alanında babası ile ailesinin desteğini yanında hissetmiştir. 2016 yılından beri profesyonel olarak sahne almaktadır. Hayatının müzik olduğunu belirten sanatçı müzik dışında başka bir iş yapmak istemediğini ifade etmiştir.

Genç yaşına rağmen böyle bir sese sahip Berfin Mirmend’in sevenleri onu yalnız bırakmayacağa benziyor. Takipçileri ve dinleyenleri sanatçının azmi sayesinde müzik sektöründe uzun yıllar başarılı çalışmalar ortaya koyacağına inanıyor. Bu kapsamda yetenekli sesin dinleyici sayısı da her geçen gün itibariyle artış gösteriyor.

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret:OmniTicaret
APK Dayı'dan hile apk indirebilirsiniz.
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@