Ben daha iyisini yaparım dedi ve kendi karavanını 3 ayda yaptı

ANTALYA'nın Finike İlçesi'nde panjur ustası 46 yaşındaki Yaşar Ertan, sahilde gördüğü fabrika yapımı karavanı beğenmeyerek, daha iyisini yapabileceğini düşündü ve 3 aylık çalışma sonunda kendi...

Haberler 12.07.2016, 11:37
Ben daha iyisini yaparım dedi ve kendi karavanını 3 ayda yaptı
ANTALYA'nın Finike İlçesi'nde panjur ustası 46 yaşındaki Yaşar Ertan, sahilde gördüğü fabrika yapımı karavanı beğenmeyerek, daha iyisini yapabileceğini düşündü ve 3 aylık çalışma sonunda kendi karavanını yaptı. Çekme tipi karavanı 11 bin liraya mal eden Ertan, üstündeki güneş paneliyle kendi elektriğini de üreten karavanıyla ilk tatilini Ramazan Bayramı'nda yaptı.

Finike Sanayi Sitesi'nde kendine ait atölyesinde esnaflık yapan panjur ustası Yaşar Ertan, bir süre önce sahilde dolaşırken gördüğü karavanı merak edip inceledi. Sahibinden izin aldığı karavanı detaylı şekilde inceleyen Ertan, fabrika üretimi karavanın daha iyisini yapabileceği düşüncesiyle çalışmalara başladı. Çekme tipi karavanının yapımında aynı sanayide çalıştığı arkadaşlarından da yardım alan Ertan, yaklaşık 3 ay süren çalışmanın sonunda karavanını tamamladı.

'BEN DAHA İYİ YAPARIM'

Karavanda tatil yapmayı sevdiğini anlatan Ertan, "Sahilde bir karavan gördüm. Sahibinden rica ederek içini inceleme fırsatı buldum. Fabrikasyon üründü. Genelde ahşap ağırlıklı malzemeler kullanılmış, kapısına hırdavatçıdan alınma kapı menteşesi kullanılmıştı. Ayrıca camlar su almasın diye üstüne muşamba yapmışlar. O gün karar verdim. 'Ben yaparsam bundan daha iyi yaparım' dedim ve başladım" dedi.

3 AYDA TAMAMLANDI

Temin ettiği dingil üzerine karavanı yapmaya başladığını kaydeden Yaşar Ertan, "Eş, dost, arkadaşlar sanayiden yardım edenler oldu. Kimi kaynağını yaptı. Mobilyacı arkadaşım mobilyasını yaptı. İskeletini oluşturduktan sonra gerisi kolay oldu. Aracı yürütmem, test sürüşü yapmam 2 ay sürdü. Tam anlamıyla karavanı tamamlamam 3 ayı buldu. Ama halen içini kendi zevkime göre döşediğim için ufak, tefek eklemeler yapıyorum" diye konuştu. Yaşar Ertan karavanın özelliklerini de şöyle anlattı: "3 kişilik karavanımın dışını, dayanıklı malzeme olan alüminyum kompozit ile kapladım. Karavanın içinde yatak, oturma grubu, malzeme dolapları, televizyon, buzdolabı, ocak, su deposu, tuvalet ve lavabo var. Hemen hemen her şeyini ellerimle yaptım. Bayram öncesi karavan tamamlandı. Ailemle birlikte keyifli bir tatil yapma fırsatı yakaladık."

Karavanın üstünde güneş paneli olduğunu ve kendi elektriğini üretip depoladığını da belirten Ertan, "O nedenle kamp kurduğumuz yerlerde elektrik sorun olmadı. Havanın güneşli olması yeterli oldu. Ailem de ben de tatilimizden keyif aldık" dedi.
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@