Belediye otobüslerinin zincirleme kazası ucuz atlatıldı

İZMİR'in Kiraz İlçesi'ndeki bazı okulların anasıfı öğrencileri ile engelli öğrencileri ve velilerini taşıyan belediye otobüsleri, Gaziemir İlçesi'nde iddiaya göre önde giden ve hatalı sollama yapan otomobile çarpmamak...

Haberler 05.04.2016, 16:47
Belediye otobüslerinin zincirleme kazası ucuz atlatıldı
İZMİR'in Kiraz İlçesi'ndeki bazı okulların anasıfı öğrencileri ile engelli öğrencileri ve velilerini taşıyan belediye otobüsleri, Gaziemir İlçesi'nde iddiaya göre önde giden ve hatalı sollama yapan otomobile çarpmamak için ani fren yapınca 4 otobüsün karıştığı zincirleme kaza meydana geldi.

Kazada 2'si şoför, aralarında öğrenci ve velilerin de bulunduğu toplam 22 kişi yaralandı. Yaralıların tamamının ayakta tedavi edildiği belirtildi. Kaza, Akçay Caddesi Sarnıç Alt Geçidi'nde bugün saat 11.30 sıralarında meydana geldi. Kiraz'daki bazı okullarda eğitim gören anasıfı ve engelli öğrencileriyle bu öğrencilerin velileri, Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen proje kapsamında, gezi amacıyla sabah saatlerinde 8 belediye otobüsüyle yola çıktı. Belediye otobüslerinin şoförleri, alt geçitte  önde giden ve iddiaya göre hatalı sollama yapan bir otomobile çarpmamak için  ani fren yapmak zorunda kaldı. Konvoydaki otobüslerden 4'ü kazaya karıştı.

Olay yerine çok sayıda ambulans sevk edildi. Kazada, aralarında 2 şoför, öğrenci ve velilerin de bulunduğu toplam 22 kişi yaralandı. Yaralılardan bazılarına olay yerinde müdahale edilirken, bazıları da çevredeki hastanelere kaldırıldı. Yaralıların durumlarının iyi olduğu ve ayakta tedavi edildikleri belirtildi. Polis kazayla ilgili soruşturma başlattı. 
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@