Bayramın 1. Günü Sadece Bu İşletmeler Açık! Saatlere Dikkat

Ramazan Bayramının birinci gününde vatandaşların çok büyük bir kısmı evinde olacak. Ancak bayram sürecinde vatandaşları ihtiyaçlarını karşılayabileceği bazı işyerleri açık olacak. İşte açık olacak o işyerleri.

Bayramın 1. Günü Sadece Bu İşletmeler Açık! Saatlere Dikkat

Ramazan Bayramı 13 Mayıs Perşembe günü tüm İslam Aleminde olduğu gibi tüm Türkiye'de kutlanacak. 

Tam kapanma sürecinin yanı sıra hafta başına kadar resmi tatil uygulanacak olması bu süreçte çok sayısı kurum ve işletmenin kapalı olacağı anlamını taşıyor. Ancak bakanlığın izni doğrultusunda bayramın birinci gününden itibaren bazı işyerleri açık olacak. 

BAYRAMIN 1. GÜNÜ AÇIK OLAN İŞLETMELER

İçişleri Bakanlığı yetkililerinden elde edilen bilgiler kapsamında bayramın birinci günü temek ihtiyaçların alınabileceği işletmeler açık olacak. 

Belli koşullar kapsamında vatandaşlar bayramın ilk gününde bakkal, market, manav, kasap, kuru yemişçi ve tatlıcılardan alışveriş yapabilecekler. Bunun yanında ekmek fırınları, unlü mamül ürünleri satan dükkanlardan da alışveriş yapılabilecek. 

Açık olacak işletmeler için dikkat edilecek en önemli hususun ise çalışma saatleri olacağı bildirildi. Bu işletmelerin sabah saat 10.00'dan akşam saat 17.00'ye kadar hizmet vermeleri bekleniyor. Vatandaşlar da alışverişlerini 10.00 ile 17.00 arasında yapabilecekler. 

Ekmek fırınları açılış kapanış saatlerinden muaf olacaklar. 

Bir diğer önemli husus ise vatandaşların Ramazan Bayramı süresince araç kullanmamak şartıyla ikametlerine en yakın işletmelerden alışveriş yapacak olmaları. 

TAM KAPANMA DEVAM EDİYOR

Ramazan Bayramı sürecinde tam kapanma kısıtlamaları devam ediyor. 17 Mayıs tarihine kadar hem sokağa çıkma yasağı hemde haftasonu yasakları uygulanmaya devam edecek. Vatandaşlar 17 Mayıs saat 05.00'e kadar tam kapanma kurallarına uymaya devam edecekler. 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@