Bayramdan Sonra Kuvvetli, Gök Gürültülü Yağışlar Geliyor! Meteoroloji Bu İlleri Uyardı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü son değerlendirmelerinde ülkenin bazı bölümülerinde kuvvetli sağanak yağış beklediğini duyurdu. Bazı illeri uyaran Meteoroloji yurt genelinde hava sıcaklıklarının nasıl olacağına dair de bekelntilerini açıkladı.

Bayramdan Sonra Kuvvetli, Gök Gürültülü Yağışlar Geliyor! Meteoroloji Bu İlleri Uyardı

Ramazan bayramının sona ermesi ve yeni haftaya başlanacak olması ile birlikte normalleşme sürecinin de başlaması bekleniyor. Bu süreç içerisinde kısıtlamaların kaldırılması beklenirken Meteoroloji Genel Müdürlüğü'de yurt geneli hava tahmin raporunu yayımladı.

O ŞEHİRLERE KUVVETLİ SAĞANAK UYARISI

Yurt geneli hava durumuna ilişkin Meteoroloji Genel Müdürlüğü bazı bölgelerde sağanak yağış beklendiğini duyurdu.

Yağışların bazı şehirler için gökgürültülü olmasının beklendiğinin ilan edildiği raporda yağış beklenen şehirlere dair şu rapor yayımlandı. Marmara, Göller Yöresi, İç Anadolu'nun kuzeybatısı, Batı Karadeniz, Afyonkarahisar, Kütahya, Çorum, Amasya, Ardahan, Kars çevreleri ile Ağrı ve Van'ın doğu kesimlerinin kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Yağışlar Bu Bölgelerde Kuvvetli Olacak

Kurum hava tahmin raporunda yağışların Marmara'nın güneyi, İç Ege, İç Anadolu'nun kuzeybatısı ile Batı Karadeniz'in iç kesimlerinde yerel olarak kuvvetli olması beklendiğini ilan etti. Bu şehirlerde yaşayan vatandaşlara ise su baskınlarına karşı uyarılar yapıldı. 

Hava Sıcaklıkları Batıo Bölgelerde Azalacak

Yağış beklentilerinin dışında ayrıca Meteoroloji Genel Müdürlüğü 81 için beklentisini açıkladı. Hava sıcaklıklarının ülkenin batı kesiminde 4 dereceye yakın düşeceği duyuruldu. Batı bölgelerinin dışında kalan diğer yerlerde ise ciddi bir değişiklik beklenmiyor.

KUVVETLİ YAĞIŞ BEKLENEN ŞEHİRLER

Meteoroloji Genel Müdürlüğü genel bölgeler dışında kuvvetli yağış beklenen tüm şehirleri açıkladı. 

Kurumdan ilan edilen rapora göre; Marmara'nın güneyinde kalan Balıkesir, Bursa, Bilecik şehirleri, İç Ege Kütahya, Afyonkarahisar'ın kuzey ve doğu kesimleri, İç Anadolu'nun kuzeybatısı Ankara, Eskişehir, Çankırı, Kırıkkale, Konya'nın kuzey kesimleri ile Batı Karadeniz'in iç kesimlerinde Bolu, Karabük, Kastamonu, Sinop'un iç kesimlerinde kuvvetli sağanak yağış bekleniyor. 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@