Bayram Öncesi Gök Gürültülü Yağmurlar Yolda! Meteoroloji İl Vererek Uyardı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü haftalık hava tahmin raporunda hava sıcaklıklarının düşeceğini duyurdu. Bazı kentlerde yağış uyarısında bulunan Meteoroloji Genel Müdürlüğü yağışların yer yer aralıklı ve gök gürültülü olacağını bildirdi. Meteorolojinin bayram öncesi hava tahmin raporu.

Bayram Öncesi Gök Gürültülü Yağmurlar Yolda! Meteoroloji İl Vererek Uyardı

Tam kapanma süreci devam ediyor olsa da vatandaşlar kendi şehirlerinin hava tahmin sıcaklıklarını merak ediyorlar. 

Bu süreçte ise Meteoroloji Genel Müdürlüğü yeni tahmin raporlarını açıkladı. Kurum son raporunda bazı bölgeler için yağış uyarısında bulunurken yurt geneli için havanın parçalı bulutlu ve açık olması bekleniyor. İşte bayram öncesi o rapor.

METEOROLOJİDEN HAVA TAHMİN RAPORU

Bölge bölge değerlendirmelerden önce yurt geneli için beklentilerini ilan eden Meteoroloji Genel Müdürlüğü yurt genelinde havanın açık olmasını bekliyor. Ülkemizin doğu kesimleri ise bu günlerde parçalı ve çok bulutlu olacak. Özellikle Doğu ve Güneydoğu Anadolu'nun doğusunun yerel olmak üzere aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı olması bekleniyor.

Marmara, Ege, Akdeniz ve İç Anadolunun büyük kısmı hafta sonu öncesi açık olacak. Bunun dışında kalan bazı bölgelerde ise farklı hava olayları olabilir. Örneğin Batı Karadeniz'in iç kesimleri, İç Anadolu'nun doğusu ile Doğu Akdeniz'de yer yer sis ve pus görülebilir. 

Hava Sıcaklıkları İllere Göre Değişecek

Hava sıcaklıklarının ise illere göre değişmesi bekleniyor. Sahil kenarı ve denize yakın olan şehirlerde hava sıcaklıklarının artması bekleniyor. Yağış beklenen Doğu ve Güneydoğu Anadolu'nun doğusunda hava sıcaklıkları azalacak. 

Rüzgar Uyarısı; Bazı bölgeleri rüzgar konusunda da uyaran Meteroloji Genel Müdürlüğü iç ve batı kesimlerde rüzgarın hafif şiddetli olması beklediğini ifade etti. Bu bölgelerde rüzgaz zaman zaman orta şiddetli de esebilir. 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@