Başsavcılık: Darbe teşebbüsünde bulunanlar 'silahlı isyandan' yakalanıp getirilsin

İSTANBUL Küçükçekmece Cumhuriyet Başsavcılığı, darbe girişiminde bulunanların yakalanmasına ve mevcutlu olarak 'silahlı isyan' suçlamasıyla hazır edilmesine karar verildiğini İstanbul Emniyet Müdürlüğü'ne resmi yazı...

Haberler 16.07.2016, 02:42
Başsavcılık: Darbe teşebbüsünde bulunanlar 'silahlı isyandan' yakalanıp getirilsin
İSTANBUL Küçükçekmece Cumhuriyet Başsavcılığı, darbe girişiminde bulunanların yakalanmasına ve mevcutlu olarak 'silahlı isyan' suçlamasıyla hazır edilmesine karar verildiğini İstanbul Emniyet Müdürlüğü'ne resmi yazı ile bildirdi.
Cumhuriyet Başsavcısı Ali Doğan imzasıyla gönderilen yazı şöyle:

"15/07/2016 tarihinde saat 23.00 sıralarında televizyon haberlerinde bir kısım asker şahısların İstanbul'daki Boğaziçi ve FSM köprülerine el koyduğu. Ankara'da Genelkurmay'a girmeye çalıştığı, İstanbul İl Emniyet Müdürlüğü önünde asker şahısların konuşlandığı ve bu şekilde darbeye teşebbüs eylemine girişildiği yönünde haberler dikkate alınarak Türkiye Cumhuriyeti Devleti, Hükümeti ve Anayasal düzeni bu şekilde yıkmaya teşebbüs ettikleri anlaşıldığından adı geçen darbeye teşebbüs edenler hakkında TCK 'nın 309 (Anayasayı İhlal 311, ( Yasama Organına Engellemeye Teşebbüs) 312 (Hükümete Karşı İsyan), 313 (Türkiye Cumhuriyetine Silahlı İsyan) maddeleri uyarınca resen soruşturma başlatılmıştır. Bu nedenle darbeye teşebbüs edenlerin görüldüğü yerlerde yakalanmasına ve mevcutlu olarak Cumhuriyet Başsavcılığımıza hazır edilmesine karar verilmiştir."
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@